Ak engel!

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
HALKIN Doktorları bir grup doktorun kolektif olarak kaleme aldıkları bir köşenin ismi. "HALK" ibaresinden yola çıkarsak okuduğunuz köşenin adresi de "Halkın Sesi" olduğundan çoğu zaman ortak paydada yazmak şaşırtıcı olmasa gerek.
Dün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ydü. Bir önceki yazıda da yazdığımız gibi engelli sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine koşar adım giden iktidar temsilcileri; bir dizi şova imza attı. Ancak hala yürek acıtan sözler var ortada şov örter mi?
Halkın doktorları twitter üzerinden bunları hatırlattı.


- “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Daha ne yapalım" AKP'li eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ


- AKP Milletvekili Ziyaeddin Akbulut "Engellileri adam yerine koyduk. Bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah'a yalvarılırdı, şimdi 450-500 alıyorlar"


- "Otistik çocuklar doğuştan ateist, onları inançlı hale getireceğiz' Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Der Başkanı AKP'li Fehmi Kaya.


- İstanbul'da 32 'Engeli Asansörü'nün en az bir buçuk yıla yakın bir süredir çalıştırılmadığı ortaya çıktı...


- Ümraniye'deki özel bir engelliler okulunda bir öğretmen, 3 kız öğrenciyi taciz etti. Yönetimi ödenek kesilmesin diye tacizciyi okulda tuttu.


- Kocaeli'ndeki sosyal hizmetler görevlilerinin engellilerle ilgili toplantısında insanlık dışı şu öneri geldi:`Engelli Kızları Kısırlaştıralım!`
-AKP İl Gençlik Kolları MYK Üyesi Melik Birgin'den Şafak Pavey'e tweet: "Allah bir bacağını almış, hala küfürden uyanmazsın"
Daha yazmaya gerek var mı?


Kaan Özbek
 
Top