1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Akil İnsan Ne Demek

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve HAYAL__ tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL

Akıllı, akıl sahibi kimse demektir.
    Güzellik, çirkinlik, kemal ve noksanlık sıfatlarını idrak etme; her çeşit faaliyette doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ve güzeli çirkinden ayırma yetisine sahip kişiye
    akil denirr..

Peki bu Akil İnsanlar kimler olacak , yada kimler tarafından seçilecek :

Son yıllarda aldıkları kararlar ile toplumu istedikleri gibi yönlendirebileceklerini sanan ve bunu acemice yaptıkları için ellerine yüzlerine bulaştıran insanlar mı?

Gazeteci yazar akademisyen ve ordu mensuplarını fikir özgürlüğü denen olguya tamamen düşmanca ve keyfi olarak ruhen ve bedenen yasaklayanlar mı?

Kadınların bedenlerindeki söz hakkını kendinde bulanlar mı?

yada binlerce ocağı yıkan , yuvayı dağıtan , ana babaları ağlatan, çocukları yetim bırakan terör örgütüne saygıdeğer bir kimlik veren , mecliste ve ülkenin dört bir yanında at koşturmasına , insanları provake etmesine ses çıkarmayanlar mı ?

Benim Akil İnsan anlayışım ,
    Atatürkçü , onun yolunda , izinde yürüyen, bu amaçta yılmadan vazgeçmeden mücadele eden şerefli ve haysiyetli cumhuriyet çocuklarıdır...

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    bop için gerekli adımların çoğu atıldı,aslında tayyep beyin yaptığı emperyalizmin getirdikleridir...terörü kürtlerle bağdaştırdı,bu yetmezmiş gibi bebek katilini adam diye ortalığa salacak,meclise girmezse bende ben değilim,hedef 2023.

değer verirseniz ayıya,ayı ... halıya hesabı.

3. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL
    çekirge misali Arz-ı Hal cim... 3. yü sıçramadı daha... onun zamanını da Allah bilir... o evlatların o babaların o eşlerin kanları o yetimlerin ahları yerde kalır mı ? Rabbim herşeyin zamanını bilir...şimdi bişey yapmıyorsa bir nedeni vardır ...

Hoş Geldn Bu arada cnm :)

4. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    pkk'nın kuruluş amacıydı bugün kabul edilenler,bu görüldüğü gibi basit bir durum değil,apo katilini yetiştirenler,yıllarca destek verenler,şehitlere göz yumanlar bugünde başrolde. pkk amacına ulaştı,kapalı kapılar ardında neler dönüyor bu bir oyun,kürt,türk ayrımı yapılmadı,aynı kimliği,aynı ülkeyi paylaştık,hainliğin adına kürtlük,kürtlüğün adına da pkk diyenler utansın,aponun aslı ermeni kökenlidir.diyarbakır tv de halka zoruyorlar,açılımı,adam aynen şöyle diyor,ben açılım istemiyorum,pkk istemiyorum,kürdüm,türkiyelim,türklerle kardeşim hainler ve şereften yoksunlarla adımı anmasınlar,ben pkkyı kabul etmiyorsan kürt değil miyim dedi.lozan antlaşmasının bitim süreci 2023 daha neler olacak görecez,aslında olmaz dedikleri her şey olacak,akp hükümeti yok diyorsa kesin vardır.

hoşbulduk canım :)

5. burcak_tarlası

burcak_tarlası Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    tabikide bize yansıtılanlar t.vlerde,gazetelerde gösterilenler hepsi oyun, inanmıyorum hiçbirine yeni bir dizi başladı sadece aktörler,kahramanlar ve piyonlar degişti ve biliyorum ki politikacların hepsi yalan soyler.
    hiç birinin umrunda degil önemli alan piyasa,ticaret ve mülk sevdassıdır.demokrasi onlara göre iyidir.işlerine geldimi kullanırlar barışı,özgürlügü...
    işte akil insanlarda bir piyondur emir kullarıdır kendi köylerine gidip,yandaşlarıyla davul çalıp ounayacaklardır...
    savaşmak,ölmek,öldürmek bunları hissetmek bile zor zanattır.klavyeden yazmak kolay ama yinede üretip sorgulamak,bilmek,araştırmak oynanan oyunlar hakkında cevrimizle iki kelime konusmak iyidir.

6. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL

kapalı kapılar ardında neler döner bunu ancak Allah bilir... ama aşağı yukarı tahmin ediyoruz... farkındayız, sessiz kalamıyoruz , çünkü çocuklarımıza emanet edeceğiz bu ülkeyi... ama... şu an elimizden sadece yazmak geliyorsa bu da çocuklarımızın geleceği ve menfaati için ....

Sayfayı Paylaş