1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Akıllı Sınıf Nedir ?

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve PoYRaZ tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. PoYRaZ

PoYRaZ Aktif

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    1 ÇTL
    Akıllı Sınıf Nedir ?

Görsel ve işitsel elektronik teknolojilerin kullanılarak, bir sınıfın özel olarak tasarlan-masıyla, derslerin daha anlaşılabilir ve verimli hale getirilmesi ve bu sayede eğitim kalitesinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bu yapının ağ destekli ve internet tabanlı eğitim uygulamaları ile birleşmesiyle teknolojiyi farklı noktalar arasında ve kendi içinde her türlü kullanabilen mekanlar oluşturulmuştur ki; bu mekanlar “Akıllı Sınıf” olarak isimlendirilmektedir. Akıllı sınıflar, okullardaki teknolojik boşlukları doldurmakta ve öğrenme -öğretme kavramları üzerinde yeni değişimler oluşturmakta ve alanlar açmaktadır. Akıllı sınıflar, lokal eğitim birimi olmanın dışında, video konferans sistemleri sayesinde ülke içinde veya ülke dışında bu yapıya sahip başka eğitim kurumlarına interaktif olarak ulaşabilmektedir. Eğitim kurumu bu sayede her türlü bilgi alış verişini maksimum verimlilikte yapabilmektedir.

Akıllı Sınıf ve Numerus

Günümüzün en önemli konseptlerinden biri olan akıllı sınıflar için akıllı çözümler üreten Numerus Elektronik, akıllı sınıflarında, distribütörü olduğu dikey uzman markaların ürünlerini kullanmakta ve birinci elden çözümler üretmektedir. Bu sınıfların tasarlanmasında yapılan teknik araştırmaların ışığında oluşturulan akıllı sınıflar; yükseltilmiş özel PVC modüler zemin, ışık patlamalarını engelleyecek biçimde özel tasarlanmış aydınlatma, renk patlamalarını engelleyen mavi ve gri renkler, ses yankılanmalarını engelleyecek şekilde hoparlör ve mikrofon dizilimleri ve ses yalıtımı temel kavramları üzerine oturtulmuştur. 3 ayrı Akıllı Sınıf, 1 tane de akıllı toplantı salonu konsepti geliştiren Numerus, Eğitim kurumları başta olmak üzere her sektörden firmanın teknoloji ve verimlilik hedeflerini üst sınırlara taşıyan çözümler sunmaktadır.

Sayfayı Paylaş