Akıllı Tahta Windows 8 Şifre girmeden açılış yapma

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,631
Beğeniler
9,161
Takım
GALATASARAY
#1
Akıllı tahtaların açılışında en büyük ve zaman alıcı bir problem açılışta kullanıcı adı ve şifresi girilmesidir. 40 dakikalık bir derste her dersin 1 dakikası açılış şifresi yazmaya ayrıldığı düşünülecek olursa ne kadar büyük bir zamanın heba olduğunu fark edebiliriz.

Açılış ekranında şifre olmasının pek de bir mantığı bulunmamaktadır. Çünkü öğretmen, öğrenci herkes zaten bu şifreleri bilmektedir. Akıllı tahtada gizli saklı birşey olmadığına göre bu şifrelerde anlamsız olmaktadır. (Bu arada akıllı tahtalarda kullanıcı adı:etkullanici şifrede:Fatih.1234 )

Bu Windows 8 açılış ekranında şifre girmeden doğrudan açılış yaptırmak mümkündür.
Bunun için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.
Not bu işlemi sadece admin yetkisine sahip olan kişiler yapabilmektedir. Normal kullanıcı (etkullanici) bu yetkiye sahip olmadığı için bunu gerçekleştiremez. Bu nedenle akıllı tahtalardan sorumlu bilgisayar öğretmeni ve BT rehber öğretmeninin yapması yerinde olacaktır.

1. Windows 8 içinde "Çalıştır" bulunmuyor. Bunun yerine çalıştırmak istediğiniz program doğrudan Başlangıç menüsünde gezinirken klavyenizden yazmaya başlıyorsunuz.2. Yukarıda gördüğünüz ekranda “netplwiz” kelimesini yazdığınızda Windows 8 buna ait olan uygulamayı bulacaktır. Uygulamanın üzerine tıklayarak devam ediniz.

3. "netplwiz”"e tıkladığınızda karşınıza "Kullanıcı Hesapları" gelecektir. Burada yer alan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” adlı seçeneğin başında yer alan tıkı kaldırmanız bundan sonra Windows 8’in direkt olarak açılışta Başlangıç menüsü ile giriş yapmasını sağlayacaktır.İşlem bu kadar artık açılışta şifre ekranı gelmeyecektir.
Bu işlemi yapabilmek için admin yetkisine sahip olmanız gerektiğini ve akıllı tahtada deepfreeze benzeri koruma programının kurulu olmamasına dikkat etmelisiniz.

Alıntıdır...
 
Top