AKP Kıyafetleri Uygun Bulmadı

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#1
AKP Manisa Milletvekilleri Bülent Arınç ve Hüseyin Tanrıverdi ile görüşen Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, 19 Mayıs gösterilerini kastederek, "Kıyafetlerin Ankara’da huzursuzluk yarattığını gördük. Step gösterisinde böyle kıyafetlerin uygun olmadığı söylendi" dedi.

MANİSA’daki Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda statta sergilediği step gösterisinin, AKP’de rahatsızlık yarattığı ortaya çıktı. Manisa Belediye Başkanı AKP’li Bülent Kar, haftalık değerlendirme toplantısında bu konuyu gündeme getirdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Toplantısı için Ankara’ya gittiğini ve Manisa AKP milletvekilleri Bülent Arınç ve Hüseyin Tanrıverdi’yle görüştüğünü söyleyen Kar, "Üniversite öğrencilerinin kıyafetlerinin Ankara’da huzursuzluk yarattığını gördük. Step gösterisinde böyle kıyafetlerin uygun olmadığı söylendi. Biz bu konuda programı yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile görüştük. Önümüzdeki yılki kutlamalarda bu tatsızlığın yaşanmayacağını sanıyoruz. Öğrencilerin kıyafetleri ile bu kadar ön plana çıkmamız ve gündeme bu şekilde gelmemiz hoş olmadı" dedi.

Gayet moderndi

Kar’ın bu sözleri, hedef alınan Celal Bayar Üniversitesi’nde yankı buldu. Rektör Prof. Dr Semra Öncü, Kar’ın açıklamasının son derece yersiz olduğunu belirterek, "Kıyafetler ve sergilenen dans gösterileri gayet moderndir. Bunun yadırganacak herhangi bir şeyi yok" dedi. Bu gösterilerin ilk kez olmadığını hatırlatan Prof. Öncü, "Her yıl 19 Mayıs’ta buna benzer gösterilerde erkek ve kız öğrencilerimiz görev alıyor. Öğrencilerimiz yaptıkları gösterilerle, bayrama katılan Manisalılar tarafından ayakta alkışlanıyor. Bu yılki törenlerde de en çok alkışı bizim öğrencilerimiz aldı" diye konuştu.
 

düşünceli

Katılımcı
Katılım
2 Eyl 2007
Mesajlar
200
Beğeniler
3
#4
Yorum yazmak istemedim ama dayanamadım.

Bir insanın bir şeye nasıl baktığı önemlidir. Nasıl bakıyorsa öyle görür. Arınç'ın nasıl baktığıda belli oldu.
 

Benzer konular

Top