1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Aktütün'lü Çocuk Herkesi Ağlattı

Konusu 'İlginç Linkler' forumundadır ve kelebek tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Hain saldırının ardından Aktütün'de hayat devam ediyor. Köylü çocukların tek isteği ise okumak.. arkadaşlar haber çocuklar açısından üzücü tabi.Benzeri bir haber de show Tv'de yapıldı.Çocukları konuşturan kişi bunları haketmiyor bu çocuklar.Onlara daha iyi şartlar sunmalıyız tarzı birşeyler söyledi.Evet o çocuklar bunu hak etmiyor ama onlara bu şartı bizler hazırlamıyoruz ki.Malesef kendi ırkından olduğunu iddia eden soysuzlar hazırlıyor.Bu nedenle onların büyüklerinin öncelikli olarak şapkalarını önlerine koyup ne yandan olduklarına karar vermeleri gerekir.Ardından eğer çocuklarının doğru bir geleceği olsun kararına varırlarsa diğer tarafa desteği kesmeleri gerekirGerisi de çorap söküğü gibi gelir zaten.

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Gerçekten üzücü bir sahne. Oradaki çocuklar için üzülüyorum, neticede o toplumda yetiştiklerinden direk vatan bölme duyguları empoze ediliyor. Ama şöyle bir gerçek de var ki batının modern okullarındaki öğretmenle doğudaki öğretmen arasında hiçbir bakımdan fark yok,neden öğretmen terör korkusuyla çalışsın ki?

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Dün haberlerde bende izledim aktütünlü çocukları... Gerçekten çok üzücü bi durum... Çocuklar oyuncak diye buldukları patlamış mermi ve bombalarla oynuyorlar.. Onların ellerinde bunlar değil defter kalem olmalı :(

4. CiMCiMe

CiMCiMe Usta

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    yan kesicilik
    Yer:
    evden
    Banka:
    6 ÇTL
    evet ya bende gördüm:(gerçekten çok üzücü:(

5. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    Ben Mardin'de çalışmış bir öğretmen olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim.Bizim pek çok okulumuzda (Karadeniz) hala tepegöz,projeksiyon makinesi yok.Oysa ben Mardin'de çalışırken (15 yıl önce) okulumda tepegöz,bilgisayar,projeksiyon hepsi,hepsi vardı.Bizim yollarımız henüz yeni yeni asfaltlanıyor.Orada yollar Suriye sınırındaki köyler dahil asfaltlı idi.Bu garibanlık edebiyatı yerine gerçekten devletten yana olmayı seçerlerse bence askeri,polisi,öğretmeni seve seve orada çalışacaktır.Sadece şikayet etmekle olmaz bu işler.Evet çocuklarımızın hiç bir suçu yok ama bu durumlarının faturasını birilerine çıkarmaya çalışmak yerine baba neden bunları yaşıyoruz diye babalarına sormalılar.Gündüz devlet dairesinde çalışıp,devletten maaş alan,akşam giyinip,silahlanıp başka bir kimlikle devletin askerini vuruyor.Orada pek çok yaralı askerle konuşma şansım oldu.Abla,göz göze geliyorum adamla bakıyorum ki tanıdığım köylü,yapacak bir şey yok diyor çocuk.Ne dersiniz Sizce suç gitmeyen öğretmende mi? yoksa onu orada tutamayan ya da tutmak istemeyende mi?Lütfen olayları daha geniş çaplı değerlendirelim.
    Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim.Aynı gün yapılan tüm haberleri izleyin ,tüm çocuklar şiir ezberlemiş gibi boş kovanları ellerine alıp "bunlar bizim hayatımız,bunlar bizim çocukluğumuz,biz de insan gibi yaşamak istiyoruz" diyor.İnanmazsanız internet yoluyla tekrar yayınlarına bakın.Ben az önce Uğur Dündar'ın haberini izlerken acaba Ali Kırca'nın haberi mi diye baktım.Orada adam bunları bizim söylettiğimizi sanmayın diyor ya ben onun söylettiğini sanmıyorum ama evde büyükleri tarafından bir araya toplanıp öğretildiklerinden kesin eminim diyebilirim.

6. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    hocam gerçekten de doğruları sölüyosunuz söleyecek bişey bırakmamışsınız işin kötü tarafı o çocuklarda o ortamda yetişiyor ve şimdi ki anne ve babalarından bi farkları olmıcak malesef oradaki çocukları kazanmamız çok zor ancak değerli hocalarımız orda bulundukları süre içinde ne verebilirlerse onunla kalıyorlar zor ya söleyecek bişey bulamıyorum :S

7. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    Dağcı arkadaşım, ben hemen şöyle yorumların gelmesini bekledim"yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........." ama sizin cevabınız umduğum gibi olmadı.Bilemiyorum yarın devamı nasıl gelir ama kim ne derse desin şunu unutmayalım.O adi örgütün yönetim kadrosunun neredeyse tümü üniversite mezunu.Benim çalıştığım yerde müdür yardımcısı örgüte ait dergi getirirdi okula.Ben buna adiliğin adiliği diyorum.İstemiyorsan bu devleti maaşını da alma ,beğenmediğin kapıda yallanma.ya da adam gibi dur,adam gibi dedelerin gibi aynı vatan için mücadele edip yaşayalım hep birlikte kardeşçe.Bence sorun eğitim sorunu değil,öğretmen sorunu değil,imkansızlık sorunu hiç değil.Şu beyin yıkamalardan,kendine acıyıp herşeyi devlete yüklemekten,kurtarmalıyız kafaları.İster batı,ister doğu hiç fark etmez.Her şey beyinlerde.Ya hep ya hiç olmalı bazı şeyler.

8. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    dediğimin neresine katılmadığınızı anlamadım eğer eleştiri istiyosanız alasını yaparım peki ne yapabilirsiniz madem o çocuklara yadım etmek istiyorsunuz hazır imkanlarda varken nie geldiniz ordan devlet devlet, devlet kim sen ben değilmiyiz bu devletin şuan ki yönetimini siz öğretmenler yetiştirmediniz mi veya geçmiştekileri bırakın yetiştirmeyi bizler secmiyormuyuz devlet bizlerden oluşuyor hocam kusura bakmayın ama hocam herşeyi devletten bekliyoruz o doğuya harcanan para ile bir Türkiye daha kurulurdu daha ne yardımı bekleniyor anlamıyorum siz diyorsunuz ki çalıştığım yerde müdür yardımcısı dergi getirdi adamlar bizim içimizde barınıyo ama biz onların içinde barınamıyoruz ve kendi evimizde sesimizi bile çıkartamıyoruz neden dergiyi alıp başında paralmadınız bana soracaksınız sen ne yaptın bir kere karşılaştım askerde adamlar kürttçe konuşuyorlardı ben konuşturmadım ben sesimi çıkarttım bu kürtlerden nefret ettiğim anl¤¤¤¤¤ gelmesin benim bi abim gibi sevdiğim kürt vardır çoğu türke değişmem ama gerektiğinde ülkemide savunmasını bilirim buna devlet hiç birşey yapamaz biz yapacaz hocam biz biz devletiz daha sölenecek çok şey var ama bitmez böle devam eder

ve tekrar sölüyorum oradaki çocuklara ana ve babalarından ne gördülerse onu yaparlar o ortanda yaşıyosa onu yapmak zorunda yaşamak için başka bişey değil

siz nerde öğretmenlik yaptınız bilmiyorum ben doğuda çok kalmadım ama sivil olarak 15 günlüğüne kabar dağına çıktım yolda giderken bile çok insan gördüm acıncak haldeler onlar gelipde bana güvenemezler anaları babaları varken hocam gerçekçi olalım oradaki çocuklara kimse yardım edemez sadece şöle bir yardım edilebilir üniversiteye geldiklerinde kazndık kazandık başka yolu yok

kusura bakmayın sert konuştuysam

9. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    şu kadarını söylemeliyim. Ne yazarsam anlamadan "ben onu değil şunu dedim" ya da " bu benim değil,alıntı" yada benim neyime karşı çıkıyorsunuz " gibi yorumlar yazıyorsunuz.sizin yazınızın ardından ben
    "Dağcı arkadaşım, ben hemen şöyle yorumların gelmesini bekledim"yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........." ama sizin cevabınız umduğum gibi olmadı. şeklinde sizin yorumunuzu destekleyen bir yazı yazdım ve bana katılan bir yorum gelişine şaşırdığımı belirttim.Oysa siz tutup
    "dediğimin neresine katılmadığınızı anlamadım eğer eleştiri istiyosanız alasını yaparım peki ne yapabilirsiniz madem o çocuklara yadım etmek istiyorsunuz hazır imkanlarda varken nie geldiniz ordan" şeklinde bir cevap yazdınız. Nerden sizi olumsuz eleştirdiğimi çıkardığınızı anlamadım.Ama şu kadarını söyleyebilirim.Ben orada ne yaptığımı,kime nasıl karşı çıktığımı ya da çıkmadığımı anlatmadım bir.İkincisi orada ümit olmadığını burada birilerini eğitirsem daha çok sayıyla oralara ulaşabiliriz düşüncesi ile geldim ve orada ne kadar süreyle çalıştığımı da belirtmedim Askerin bile doğu hizmetinin sınırı var bana süre tanımak sizin haddinize düşmedi. Ayrıca tartışmanın alasını yapmak önemli değil,kaliteli tartışmak önemli.Bir de ;Gençlikten ümitsizdim ama sizin gibi yazılanı bile anlamakta güçlük çekecek kadar ön yargılı gençleri görünce daha da moralim bozuluyor.Neyse boş verin zaten bu foruma 3-4 üyenin yorumlarını okumak için girmeye karar verdim artık.Yorum yapmaya gerek kalmadığının farkındayım her yorumdan sonra açıklama yapmak kadar gıcık bir durum olamaz.Keşke gençlerimiz biraz daha okusa da karşısındaki ne söylüyor bir seferde anlayabilse.Sizinle bu atışma için üzgün olmadığımı da bilmenizi isterim.

10. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    ben haklıyken savaş vermesini haksızkende özür dilemesini bilen birisiyim her ne konuda olursa olsun wien hocam da aynısını söledi o zaman fark ettim yanlış anlamışım ama
    "yanlış düşünüyorsunuz,o çocukların ne suçu var,devlet yardım etse düzelir..........." ama sizin cevabınız umduğum gibi olmadı.
    cevabınızı okuyunca böle anladım gerçektende bu konularda çok hassas olduğum için böle bi cevap yazdım

gerçektende özür dilerim affedin hocam ne deseniz haklısınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş