1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Alacada Çorap Öremedim / Türküsü ve Hikayesi

Konusu 'Türkü/Hikayeleri' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Vaktiyle Tokat'ın Almus kazasında güzel ayparçası gibi bir kız varmış.Kızın adı Kıymet'miş.Kıymet'le bir genç birbirlerini gizliden gizliye severlermiş.Bir gün kararlaştırmışlar.Genç Kıymet'in evine gitmiş ve kızı bacadan kaçırmış.Reşadiye'nin Darudere köyüne kaçmışlar.Orada onlar gizlene dursun beriden Kıymet'in anası jandarmalara haber etmiş.Jandarmalar bu iki aşığın peşine düşmüş ve nihayet onları yakalayıp karakola getirmişler.Delikanlıyı karakolun mahzenine tıkmışlar. Kıymet çok küçükmüş. Kızın yaşı küçük olduğu içindelikanlının cezası oldukça ağırmış. Delikanlıya bir güzel dayak çekmişler. Öyle bir dayak ki karakola çok yakın olan evlerden delikanlının ve kızın avazları duyuluyormuş. Kıymet'i de başka bir odaya almışlar.

  Karakola yakın olan evlerden biri köyden kalkıp kaymakama şikayete gitmiş. Bunun üzerine karakola gelen kaymakam ve etrafı bu çirkin olayı yatıştırıp kızı anasına teslim etmişler. Delikanlıyı ise hapishaneye atmışlar. Kıymet'in bakireliğini bozdu iftirasıyla delikanlı ağır cezaya çarptırılmış. Bu olay karşısında Kıymet artık ne sevdiği delikanlının yüzüne bakabilmiş ne de orada yaşayabilmiş terketmiş ve kaçmış köyünden. Kıymet sonradan duyulmuş ki orta malı olmuş.

  Kıymet'i çok seven anası bu olaylara çok üzülmüş ama artık çok geçmiş.İşte bu türkü Kıymet'in anası tarafından yakılmıştır.

  Alacada çorap öremedim de
  Ayağımada geymedim
  Çok güzeller sevdim amma
  Kıymet gibi de görmedim
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.333
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.132
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.226
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.894
 5. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.930
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş