1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

"Aldatan kadını ben de vururdum"

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Kadın avukat mahkemedeki savunması nedeniyle baroya şikâyet edildi.
    Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kendisini aldatan eşini öldüren bir kişiyi mahkemede savunurken hakimlere, "Ölen kadın evlerindeki yatak odasında da başka bir erkekle birlikte olmuştur. Ben erkek değilim ama erkek olsaydım yatağımda başka bir erkeği affetmezdim" diyen Avukat Binnur Türkoğlu'nu Antalya Barosu'na şikâyet etti.

ALDATANA ÖLÜMÜ HAK GÖRMÜŞTÜR

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Tüm ulusal ve yerel basında yer alan avukat, bu savunmasıyla cinsiyet ayrımcılığı yaparak, müvekkilinin işlemiş olduğu suçla kadına yönelik şiddeti destekleyip, aldatmanın karşılığında ölümü hak göstermektedir. Bu talihsiz açıklamayı Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak şiddetle kınıyoruz. Söz konusu avukat hakkında ilgili meslek kuruluşu olan Antalya Barosu'nca gerekli soruşturmanın yapılmasını ivedilikle talep ediyoruz" denildi ve baroya suç duyurusunda bulunulduğu vurgulandı. Antalya Baro Başkanı Zafer Köken de, konuyu inceleyeceklerini belirtti.

O SAVUNMA ETKİLİ OLMUŞTU

Şikâyet konusu savunma, 3 Kasım'da Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki bir duruşmada Avukat Binnur Türkoğlu tarafından yapılmıştı. Geçen yıl 7 aylık aylık hamile eşi Fatma Dalgakıran'ı öldüren Suat Dalgakıran'ın yargılandığı davanın karar duruşmasında son savunmayı yapan Binnur Türkoğlu, hâkimlere, "Ölen kadın evlerindeki yatak odasında da başka bir erkekle birlikte olmuştur. Ben erkek değilim ama erkek olsaydım yatağımda başka bir erkeği affetmezdim. Siz de Türk erkeğisiniz. Kararı siz erkeklere bırakıyorum. Ben bir kadınım, bu dava benim değil, sizin davanız" demiş ve cinayetin ağır tahrik altında işlendiğini ileri sürmüştü. Mahkeme heyeti, ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Suat Dalgakıran'a tahrik indirimi uygulayarak 20 yıl hapis cezası verilmesine hükmetmişti.

Sayfayı Paylaş