1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız

Konusu 'Kadın' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Atwood ve Schwartz tarafından 2002'de yürütülmüş bir çalışma evli kadınların yüzde 45- 55'inin ve evli erkeklerin yüzde 50-60'ının evlilik dışı ilişkiye girdiklerini gösterdi. Buna göre aramızdan pek çoğu aldatılıyor veya aldatılmaya aday! Peki sizin gözünüzün önündeki kanıtlarla yüzleşecek kadar kendinize güveniniz var mı? Partnerinizin aşk hayatı hakkındaki gerçekleri meydana çıkarmaya hazırsanız okumaya devam edin. Ancak eğer karanlıkta kalmak istiyorsanız durun çünkü onun aldatma alışkanlığı hayatınızın önemli bir problemi haline gelir.
    Eski Federal Kanun Yürütme Yetkilisi Janine Driver bir kitap yazdı ve ayrıntılı olarak böyle bir durumda nasıl iz sürülür ele aldı! En önemli nokta zihin okumaktan vazgeçip dedektifler gibi düşünüp hareket etmeniz gerektiği. Janine Driver'ın tavsiyesi aldatılma emareleri tespit ettiğinizde fazla tepki vermemeniz. Önce dayanağını anlayın ve dayanaktan saptığı anda (en az 3 kere) “Bir hataya düşüp başka bir kadınla yakınlaşmanın bir nedeni var mı?” veya “Geçen hafta seninle ilişkisi olduğunu ve elinde bana göstermek istediği kanıtlar olduğunu anlatan bir kadının aradığını söyleseydim bana ne derdin?” veya “Geçen gece kimle olduğunu sorduğumda yüzünde beliren yapmacık tebbüsümün bir nedeni var mı?” ya da “Şu anda gergin olmanın bir sebebi var mı?” gibi sağlam bir soru sorun.
    Buna hazır mısınız? Hazırsanız derin derin üç nefes alın ve Driver'ın aldatılma göstergelerini okumaya başlayın.

ALDATMANIN BAZI SÖZLÜ GÖSTERGELERİ
    Yalancılar; “Ama”larınızın takibindeyiz:
    “Bunu uydurduğumu düşüneceğini biliyorum AMA....”
    “Yalan söylediğimi düşündüğünü biliyorum AMA...”
    “Mantıklı gelmeyeceğini biliyorum AMA...”
    Karakter tanıklığı: “Sadece arkadaşlarıma sor seni asla aldatmadığımı söyleyecekler.”

Yaygın aldatma cümleleri:
    “Bunun başıma geleceğini biliyordum!”
    “Ne yani seni aldatıp aldatmadığımı mı soruyorsun?”
    “Benim nasıl bir insan olduğumu sanıyorsun sen?”
    “Seni aldatmak için aptal olmak gerekir!”
    “Seni neden aldatayım ki?”

Hayıra karşı asla:
    Yalan söyleyenler genelde onlarla yüzleştiğiniz zaman ‘hayır' kelimesi yerine ‘asla'yı kullanırlar. Bu ‘asla'nın anlamı bizi doğruyu söylediklerine inandırmaya çalıştıklarıdır.

Zamirler:
    Eğer partneriniz sizi aldatıyor ve onunla yüzleşiyorsanız ‘biz' ‘bizi' gibi zamirleri kullanabilir ve eğer kullanırsa bunu bir uyarı olarak algılayın çünkü bu zamirler her zaman bir ilişki olduğunu gösterir. Örneğin: “Ara sıra birlikte yemeğe çıkıyoruz sadece bu kadar aramızda duygusal bir şey yok.” SUÇÜSTÜ!

ALDATMANIN BAZI SÖZSÜZ GÖSTERGELERİ:
    El hareketlerinde artış
    Bir manipülatör yani erkeğinizin her defasında vücudunun herhangi bir kısmına başka bir uzvuyla dokunmasıörneğin boynunu boğazını veya bacağını ovuşturması burnuna dokunması dilini dişlerinin önünde gezdirmesi gibi...

Göbek zekası
    Yalan söyleyenler tansiyonu artırdığınız anda göbek deliklerini kapıya doğru yönlendirebilirler. Bu hareket onların oradan çıkıp gitmek istediklerinin işaretidir.

Kımıldamaya ihtiyaçları var
    Yalan söyleyenler çoğunlukla yalan söyleme sırasında veya sonrasında stres ve tedirginlikten kurtulmak için vücutlarını hareket ettirirler.​

2. İLkİm*
    Avare

İLkİm* MaviKuş ~ Özel üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    3.480
    Banka:
    136 ÇTL
    bakarmısın cümlelere hatta kelimelere kadar vermişler :) hala anlamak istemek yada istememek bizim elimizde yani ..
    paylaşım için teşkkrler ..:)

3. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Rica ederim ne dimekkk her zamannn :P( :

4. YoRuMSuZ