Alışveriş Listesinin Faydaları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,246
Takım
GALATASARAY
#1
Alışveriş Listesinin Faydaları


Marketlerde alışverişe gitmeden önce liste yapmanın birçok faydası vardır.

Bu yararlar tutumlu olmanızı, daha düzenli olmanızı ve marketlerde boş yere zaman kaybetmemenizi sağlayacaktır. Excel formatındaki alışveriş listesi şablonunu indirerek liste yapmaya başlayabilirsiniz.

* Alışveriş listenize öncelikle sürekli tükettiğiniz ve bitmesi muhtemel ürünleri ekleyin. Tuvalet kağıdı, deterjan, vb. ürünler.

* Eğer liste hazırlarsanız daha hızlı alış veriş yaparak zamandan tasarruf edersiniz.

* Unuttuğunuz ürünler için tekrar tekrar markete gitmek zorunda kalmazsınız.

* Haftalık menü planı yaparsanız buna göre alış veriş listesi oluşturabilirsiniz.

* Alış veriş listesine uyarsanız gereksiz harcamalarınızı önlemiş olursunuz.

* Alışverişe çıkmadan önce ilgili marketin web sitesinden indirimli ürünleri araştırın ve listenize bu markayı ekleyin. Bu arada gözünüze çarpan uygun bir kampanya olursa ve sık tükettiğiniz bir ürünse bunu da listenize ekleyebilirsiniz. Örneğin 20 kg'lık deterjandan bir alana ikincisi %50 indirimli gibi.

* Eğer saklamak için yeriniz varsa ürünleri büyük hacimlerde satın alın. Örneğin 5 lt'lik yağ, 20 kg'lık çamaşır deterjanı gibi. Bu şekilde ürünlerin ambalajlama, taşıma vb. maliyetleri azalacağından daha ucuza gelecektir.

* Ürünleri, listenizde marketlerdeki gibi gruplara ayırın. Süt ürünleri, et ürünleri, içecekler vs. Böylece benzer ürünleri aynı kısımlardan alarak boş yere dolaşmak zorunda kalmazsınız. Listede gruplara ayırmak yerine farklı gruplardaki ürünleri farklı renkteki kâğıtlara da yazabilirsiniz.
 

Benzer konular

Top