Alkol ve Kaslar

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Alkol ve Kaslar

Alkol ve kaslar iyi arkadaş değildir.İçkinin vücut ve kaslar üzerindeki yan etkileri neler?
İçki alışkanlığımızın kas geliştirme işlevi üzerinde ne kadar etkisi olduğunu hepimiz merak ediyoruz. Cuma akşamları işten çıkıp, arkadaşlarla buluşmak ve birkaç bira içmek gerçekten zararlı bir şey midir?

Zayıflamak istiyorsanız, gerçekten 1-2 ay içkiden uzak mı durmalısınız? Veya diyetinizin geri kalanına sadık kaldıysanız, hafta sonu birkaç soğuk içki içebilir misiniz? Birçok erkek bir şeyler yiyerek kaçamak yapmak yerine, bir şeyler içerek diyete uymamayı tercih ederler. Yemekleri kesmek biraz mücadele gerektirirken, içkiyi kesmek zorlu bir mücadeledir. Peki, alkol ve kas arasındaki bağlantı nedir? Alkol kas geliştirme işlevini nasıl etkiler? İçtiğiniz zaman ne olduğunu anlarsanız, kas geliştirme planınızda alkol kullanıp kullanmaya siz karar verebilirsiniz.

Alkol Ve Büyüme Hormonları

Alkol tüketimin en büyük etkisi büyüme hormonunun yok olmasında etkisi olmasıdır. Büyüme hormonu, kas geliştirme de, hücre büyümesi ve gelişmesinde ve gerekli kemik büyümesini teşvik etmek de çok önemli bir rol üstlenmektedir. BU hormon değeri düşük olduğu zaman , normal zamandaki kas gelişmesini gösteremeyeceksiniz.

Büyüme hormonu genellikle ilk uykuya daldığınız saatlerde üretilir. Alkol normal uyma ritimlerini bozduğu için , bu yeteri kadar hormon üretilmesini engelleyecektir. Hormonun azalması %70lere kadar varabilir

Alkol Ve Testosteron
Diğer etken alkolün testosteron üzerindeki etkisidir. Testosteronun kas gelişiminde etkisi olan diğer büyük hormondur.Bu yüzden erkekler kadınlara göre daha fazla kas taşırlar. Alkol tükettiğiniz zaman, karaciğeriniz testosteronların yokolmasına neden olan bir zehşir ürer. Buda vücuttaki testosteron konsantrasyonunu düşürerek, daha az kas kütlesi ile sonuçlanır.

Alkol Ve Iyileşme
Alkol kaslarınızın iyileşmesini geciktirir. Alkol bir zehir olduğu için, vücut enerjisini vücuttaki zehri atmak ve onun verdiği zararları iyileştirmek için kullanacaktır.Vücudun, Kas dokusundaki hasarları tedavi edecek enerjisi kalmayacaktır. Bu yüzden spor salonunda bir sonraki gidişinizde yenilenmiş olmayacaksınız.
 
Top