1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Alkuç Balkuç Oyunu

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.724
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    9.235 ÇTL
    Alkuç Balkuç Oyunu

OYUNUN OYNANDIĞI YER: Açık alanda oynanır.
    OYUNCU SAYISI: Grup olarak oynanır.
    KULLANILAN MALZEME: Mendil.

OYUNUN OYNANIŞI
    Oyun alanının yaklaşık on metre kadar uzağına bir çizgi çizilir. Sayışmayla bir ebe seçilir. Seçilen ebe mendili avuçlarının arasında saklar. Diğer oyuncular yarım daire şeklinde yan yana sıralanırlar.

Alkuç Balkuç,
    Al da beni Halep’e uç.​

Ebenin elindeki mendili bırakabileceği şekilde avuçlarını açarak beklerler. Ebe oyuncuların avuçlarına dokunarak yukarıdaki tekerlemeyi söyler.

Ebe avucunda sakladığı mendili kimseye fark ettirmeden bir oyuncunun avucuna bırakır. “Al da uç.” der. Bu oyuncu önceden çizilen çizgiye kadar koşar. Ebe çizgideki oyuncuya kimi seçtiğini sorar. Seçilen oyuncu onu sırtında oyun alanına taşır. Taşınan oyuncu yeni oyunda ebe olur.

Oyun bu şeklide sürer.

2. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.379
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    565 ÇTL
    Alkuç Balkuç,
    Al da beni Halep’e uç..

Bu oyunları kim bulduysa tekerleme konusundaki yaratıcılığına her zaman hayranlık duymuşundur ..:D Şu tekerleme ezberindeki performansımızı hiç bir ders konusunda gösterememişizdir her halde :D

Yağ satarım, bal satarım
    Ustam ölmüş ben satarım
    Ustamın kürkü sarıdır
    Satsam on beş liradır
    Zam-bak, zum-bak
    Dön arkana iyi bak

Sayfayı Paylaş