1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

"Allah"

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve incikk tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. incikk

incikk Uzman

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    En GüzeL HayaLLerdeN..!
    Banka:
    1 ÇTL
    Uzatılan para üstünü eliyle çekip cebine koydu.Görevli,hem işini çabuk halletmiş,hem de geç kalmasını önlemişti.Bir teşekkür gerekiyordu,adı teşekkür olmayan,içten. “Bu yaptığın benim için değerliydi” manasının bile üstüne çıkacak bir teşekkür.Gülümsedi gözleriyle birlikte ve aklına gelen en güzel teşekkürü etti
    “Allah Razı Olsun..”Cümle ağzından dökülür dökülmez,zaman durdu,dondu her şey.Pür dikkat o kelimenin büyüklüğüne kilitlendi an.
    “Allah” ..Yaratanın güzel adı..Mekandaki ruhlar titrediler,yer ve gök titredi,cesetler hala bihaber..
    “Allah” ..Bir güzel koku yayıldı dudaktan dökülmesiyle..Bir cennet kokusu dağıldı mekana..Bir naif serinlik okşadı herkesin kalbini..
    “Allah” ...Dalga dalga yayıldı bu güzel isim,ta ki diğer dalgalarla birleşinceye kadar.Bir sonsuz deryanın parçası oluncaya kadar..
    “Allah” … Güzelliğine layık olmayan her zerreyi uzaklaştırdı,sildi oradan bir çırpıda..Güvenle doldu mekan..
    “Allah” … Duyulmamış mücevherlerle yazıldı bu lafız semaya,güneşten daha parlak bir ışıkla ışıldadı yüzlere..
    “Allah” … Herkes her şeyi duyar da,isim sahibi kayıtsız mı kalır?Bir kul ismini anar da o bilmez mi?Bir kul duasında adını söyler de o duymaz mı?
    Hazinesi sınırsız,merhameti sınırsız yaratıcıdan istedi.”Allah razı olsun”.. “Ben senin davranışından öyle memnunum ki; teşekküre kelimem yok..Yaratanım görüyor,benim ne kadar sevindiğimi benden iyi biliyor.Senin armağanını o versin.Ben razı oldum,O da razı olsun.”
    Mananın derinliklerinde yatanlara kayıtsız mı kalır O?Güzel ismi bir dilden,bir kalpten dua olur dökülür de,merhamet etmez mi?Şefkat duymaz mı?
    “Allah” .. Sadece isim değil çokça söylediğimiz.Kalbimiz ve dilimiz bir olduğunda ,dünya alemi durduracak bir lafız.Gücünden sual olunmayacak kadar büyük bir lafız…
    “Allah” .. Bu güzellikleri yaşamak için bile tekrarlanabilecek isim..

O’nun adını anmak,böyle bir şey benim dünyamda..Böylesine büyük mucizevi,muhteşem ve huzurlu bir şey..O’nun adını anmak böylesine farklı..

O, büyük hükümdarlığın ve gücün karşısında samimiyetle eğildiğimizde buluyoruz huzuru,o zaman dünyamız şenleniyor.
    O, samimiyetimizi biliyor,hatta bizden iyi biliyor..
    O, hakkımızda asla yanlış karar vermeyecek tek yetkili..
    O, isteyene sınırsız ikram kapılarını açan en merhametli..
    O, bildiği halde hatalarımızı yüzümüze vurmayan..
    O, her zaman affedici olan Tek Hükümdar..
    O,sevilmeyi ve saygı duyulmayı herkesten çok hak eden, ismi en çok anılması gereken Yaratıcı..
    O,her şeyin sahibi..

Her söyleyişte bir altın tozu konuyor yüreğime..Soluğum rahatlıyor,dünyam başkalaşıyor..

“Allah”..Her şey bu isimle başlıyor…
    “Allah”..Her şey bu isimle bitiyor..

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.341
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.758 ÇTL
    Mübarek Ramazan ayının kapıda olduğu şu günlerde bu konuları okumak oldukça hoşuma gidiyor. Teşekkürler incikk.

3. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.761
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    341 ÇTL
    canım çok güzel paylaşım için Allah senden razı olsun....

4. incikk

incikk Uzman

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    En GüzeL HayaLLerdeN..!
    Banka:
    1 ÇTL