Almanya'ya bir kez daha rezil olduk

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,281
Beğeniler
126
#1
Türkiye'de Alman turistlere yapılan fiyat muamelesinden ardından, Almanya'da yaşayan bir Türk'ün devletten aldığı yardımla yaptığı yatırımlar ortaya çıktı.

Almanya'da devletten aldığı işsizlik parasıyla kendine yatırım yaptığı ortaya çıkan kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Almanya'daki SAT1 kanalının yaptığı araştırmalarda, Mainz bölgesinde yaşayan ve bir BMW marka cipi, 3 kuru temizleme dükkanı ve Türkiye'de de 3 katlı villası olan 58 yaşındaki Özgür Ö.'nün, devlete kendini işsiz göstererek işsizlik parası aldığı ortaya çıktı.

İşlerinin başında olmasına rağmen devlete kendini işsiz gösteren ve aldığı parayla kendine yatırım yapan, ayrıca eşi ve kızlarını da işsiz göstererek devletten senede yaklaşık 20 bin Euro alan Özgür Ö.'yü Alman basını da büyük tepkiyle karşıladı.

İşlettiği dükkanlara eleman almayan, bunun yerine kızlarını çalıştıran Özgür Ö. kızlarını işsiz gösteriyor. Mal varlığının tümünü oğlunun üzerine yapan Özgür Ö. kendini bu şekilde işsiz gösteriyor ve işsizlik parasından faydalanabiliyor. Savcılık, belgelerin ortaya çıkarılmasının ardından tüm suçlamaları reddeden aile hakkında soruşturma başlattı.

(İHA)
 

Benzer konular

Top