Almondo: "Kimi sorun yaşamadı"

Katılım
14 Şbt 2007
Mesajlar
398
Beğeniler
7
#1
Almondo: "Kimi sorun yaşamadı"


Kimi Raikkonen üçüncü sırada başladığı Bahreyn yarışını aynı yerde bitirdiFerrari'nin teknik şefi Mario Almondo, Bahreyn GP'sinde startta yavaş kalan Kimi Raikkonen'in hiçbir teknik sorun yaşamadığını söyledi.

Sakhir pistinde koşulan sezonun üçüncü yarışında startta Fernando Alonso'ya geçilen Raikkonen'e Ferrari'nin teknik şefinden ufak bir uyarı geldi.

İtalyan takımının teknik şefi Mario Almondo, 27 yaşındaki Fin pilot için "işin bu kısmını (start) daha iyi planlaması ve uygulaması gerekir" dedi.

La Gazzetta dello Sport'a konuşan Almondo, tüm hafta sonu takım arkadaşı Felipe Massa'nın gerisinde kalan Raikkonen'in Bahreyn'de hiçbir teknik sorun yaşamadığını vurguladı.

Bir diğer İtalyan gazetesi Corriere dello Sport, Raikkonen'in Bahreyn performansını "ne iyi ne kötü" şeklinde değerlendirdi.

Yarıştan sonra takımının pit stop stratejisini eleştiren Raikkonen, "umarım gelecek testte bana daha uygun birşeyler ortaya çıkarabiliriz" dedi.

Ferrari'nin spor direktörü Stefano Domenicali, Kimi Raikkonen'in şu an sürücüler klasmanında zirveye ortak olduğunu hatırlatarak "bu durumdaki bir pilottan mutsuz olamayız" diye konuştu.

Domenicali, Raikkonen'in Ferrari'de ilk sezonunu geçirdiğini belirterek, "hala takımla uyum içinde gelişme aşamasında. Sanırım o bizimle çok mutlu. Aynı şey bizim için de geçerli" dedi.

Ferrari, Mayıs başında Barcelona'daki üç günlük testten önce Vairano'da aerodinamik testi yapacak.

Formula 1'de sezonun dördüncü yarışı olan İspanya Grand Prix'si 13 Mayıs'ta Barcelona'da koşulacak.
 

Benzer konular

Top