Alper'in Organları 4 Kişiye Can Olacak

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi’nde geçirdiği motosiklet kazası sonrasında tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Alper Acar'ın kalbi, iki böbreği ile karaciğeri İzmir ve Bursa’da organ bekleyen dört hastaya nakledilmek üzere alındı.

Gelibolu’da 26 Ağustos Pazar günü geçirdiği motosiklet kazası sonrasında Çanakkale Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Alper Acar'ın dün akşam beyin ölümü gerçekleşti. Durum Acar Ailesi’ne bildirildi. Alper Acar’ın annesi Fatma ve babası Şaban Acar oğullarının organlarını bağışlayacaklarını bildirdi. Bugün saat 06.00'da da Alper Acar'ın kalbi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, bir böbreği Bursa Acıbadem Hastanesi'nde, diğer böbreği ve karaciğeri de Bursa Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ bekleyen hastalara nakledilmek için alındı.

Çanakkale Devlet Hastanesi İl Organ Nakli Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Acar Ailesi’ne başsağlığı dileyerek, “Acar Ailesi’ne böylesine yaşamsal karar verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

BG(İÖ/AK)

 

Benzer konular

Top