1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Altın Koza'da 12 Film Yarışıyor

Konusu 'Sinema, Televizyon Dünyası' forumundadır ve kelebek tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  1. kelebek

    kelebek -ütopik- V.I.P

    Katılım:
    9 Haziran 2006
    Mesajlar:
    8.680
    Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bu yıl 15'ncisi düzenlenecek olan Altın Koza Film Festivali başlıyor. Festivalin yarışmalı bölümünde 12 yapım büyük ödül için mücadele edecek.


    15. Altın Koza Uluslararası Film Festivali'nin açılış töreni yarın yapılacak.

    Ankara Sinema Derneğince yapılan anket sonucu belirlenen “En İyi 10 Türk Filmi”nin bugünkü ilk gösterimiyle başlayacak ve 8 Hazirana kadar sürecek etkinliğin açılış töreni, festivale davet edilen sanatçıların katılımıyla yarın akşam Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilecek.


    Etkinlikler kapsamında 4 Haziran Çarşamba günü Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulacak, aynı gün akşam saatlerinde kentte sinema sanatçılarının katılacağı “Sevgi Korteji” düzenlenecek.


    Etkinlikte Yılmaz Duru, Menderes Samancılar, Abdurrahman Keskiner, Elif İnci, Mazlum Çimen, Derviş Zaim, Ezel Akay, Başak Köklükaya, Derya Alabora, Lale Mansur, Cahit Berkay, Mehmet Ali Alabora, Selda Alkor, Halil Ergün, Halit Refiğ, Tuncel Kurtiz, Şerif Gören, Reis Çelik, Sarp Apak, Çağan Irmak, Çetin Tekindor, Emre Karayel, Yeliz Yeşilmen, Mahsun Kırmızıgül, Kerem Alışık ve Cansu Dere gibi sanatçılar yer alacak.

    SEZEN AKSU SAHNEYE ÇIKACAK

    “Sinema Dayanışma Gecesi”nin yapılacağı Mimar Sinan Amfi Tiyatrosu'nda ünlü sanatçı Sezen Aksu sahneye çıkacak.Perşembe günü sinema tarihinin önemli oyuncularından Tuncel Kurtiz'e “Türk Sineması'nda Bir Usta Oyuncu” ödülü, 6 Haziran cuma akşamı ise yönetmen Halit Refiğ, oyuncu Selda Alkor ve oyuncu Halil Ergün'e “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verilecek. 7 Haziran Cumartesi akşamı ödül töreni yapılacak.


    Festivalde sergi ve söyleşiler düzenleneceği, belediye otobüsleriyle 41 okulun öğrencilerinin sinemaya götürüleceği, 120 okula da sinema götürülerek 60 bin öğrenciye ulaşılacağı, Selçuk Üniversitesi Sinema-TV bölümü tarafından kentteki genç sinemacılara yönelik 2 günlük atölye çalışması gerçekleştirileceği bildirildi.
    Bu arada, başkanlığını Derya Alabora'nın yaptığı festival jürisi, yarışmaya katılan filmleri izlemeye başladı.

    YARIŞACAK FİLMLER

    Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, yönetmenliğini Ümit Ünal'ın yaptığı “Ara”, Hüseyin Karabey'in “Gitmek”, Mehmet Güreli'nin “Gölge”, Mehmet Yılmaz'ın “Hazan mevsimi: Bir Panayır Hikayesi”, Reis Çelik'in “Mülteci”, Derviş Zaim'in “Nokta”, Handan İpekçi'nin “Saklı Yüzler”, Özcan Alper'in “Sonbahar”, Seyfi Teoman'ın “Tatil Kitabı”, Çağan Irmak'ın “Ulak”, Mahsun Kırmızıgül'ün “Beyaz Melek” ve İnan Temelkuran'ın “Made in Europe” filmleri yarışacak.

    En İyi Film Ödülü'nün 250 bin YTL, Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü'nün 75 bin
    YTL, Halk Jürisi En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin ise 50'şer bin YTL olarak belirlendiği bildirildi.
     

Sayfayı Paylaş