1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

'Altın Küre' adayları açıklandı

Konusu 'Sinema, Televizyon Dünyası' forumundadır ve Papatya tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

  1. Papatya
    Meşgul

    Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

    Katılım:
    6 Ağustos 2012
    Mesajlar:
    16.309
    Beğenileri:
    5.866
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.572 ÇTL


    70. yaşını kutlayacak ödül töreninde 7 adaylıkla Steven Spielberg imzalı ‘Lincoln’ öne çıkarken, CNBC-e’de yayınlanan Breaking Bad, The Big Bang Theory ve The Newsroom dizi kategorilerinde aday gösterildi.Steven Spielberg’ün yönettiği Lincoln 7 dalda aday gösterildi. 'Lincoln’ı 5 adaylıkla 'Argo' ve 'Django Unchained' takip ediyor.

    Televizyon kategorisindeyse CNBC-e'de yayınlanan 'Breaking Bad' ve 'The Newsroom' dizileri 'en iyi drama' dalında Altın Küreye aday gösterildi.


    'The Bing Bang Theory' ile yakında CNBC-e gösterilecek 'Girls' ise 'en iyi komedi müzikal' dalında ödül almak için yarışacak.

    13 Ocak günü düzenlenecek ödül törenini Tina Fey ve Amy Poehler sunacak. Tören CNBC-e'de simultaneli çeviriyle e2'deyse orjinal sesiyle izleyeciyle buluşacak.

    İşte bütün kategorilerinde adaylar:

    En İyi Film (DRAMA)
    Argo
    Django Unchained
    Life of Pi
    Lincoln
    Zero Dark Thirty

    En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
    Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
    Marion Cotillard (Rust and Bone)
    Helen Mirren (Hitchcock)
    Naomi Watts (The Impossible)
    Rachel Weisz (The Deep Blue Sea)

    En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
    Daniel Day-Lewis (Lincoln)
    Richard Gere (Arbitrage)
    John Hawkes (The Sessions)
    Joaquin Phoenix (The Master)
    Denzel Washington (Flight)

    En İyi Film (KOMEDİ-MÜZİKAL)
    The Best Exotic Marigold Hotel
    Les Miserables
    Moonrise Kingdom
    Salmon Fishing in the Yemen
    Silver Linings Playbook

    En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
    Emily Blunt (Salmon Fishing in the Yemen)
    Judi Dench (The Best Exotic Marigold Hotel)
    Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
    Maggie Smith (Quartet)
    Meryl Streep (Hope Springs)

    En İyi Erkek oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
    Jack Black (Bernie)
    Bradley Cooper (Silver Linings Playbook)
    Hugh Jackman (Les Miserables)
    Ewan McGregor (Salmon Fishing in the Yemen)
    Bill Murray (Hyde Park on Hudson)


    En İyi Animasyon
    Brave
    Frankenweenie
    Hotel Transylvanie
    Rise of the Guardians
    Wreck-It-Ralph

    En İyi Yabancı Film
    Amour
    Kon-Tiki
    The Intouchables
    A Royal Affair
    Rust and Bone

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

    Amy Adams (The Master)
    Sally Field (Lincoln)
    Anne Hathaway (Les Miserables)
    Helen Hunt ( The Sessions)
    Nicole Kidman (The Paperboy)

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
    Alan Arkin (Argo)
    Leonardo DiCaprio (Django Unchained)
    Philip Seymour Hoffmann (The Master)
    Tommy Lee Jones (Lincoln)
    Christopher Waltz (Django Unchained)

    En İyi Yönetmen

    Ben Affleck (Argo)
    Kathryn Bigelow (Zero Dark Thirty)
    Ang Lee (Life of Pi)
    Steven Spielberg (Lincoln)
    Quentin Tarantino ( Django Unchained)

    En İyi Senaryo
    Chris Terrio (Argo)
    Quentin Tarantino ( Django Unchained)
    Tony Kushner (Lincoln)
    David O Russell and Matthew Quick (Silver Linings Playbook)
    Mark Boal (Zero Dark Thirty)

    En İyi Dizi (DRAMA)
    Boardwalk Empire
    Breaking Bad
    Downtown Abbey
    Homeland
    The Newsroom

    En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
    Connie Britton (Nashville)
    Glenn Close (Damages)
    Claire Danes (Homeland)
    Michelle Dockery (Downtown Abbey)
    Julliana Margulies (The Good Wife)

    En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
    Steve Buscemi (Boardwalk Empire)
    Bryan Cranston (Breaking Bad)
    Jeff Daniels (The Newsroom)
    Jon Hamm (Mad Men)
    Damian Lewis (Homeland)

    En İyi Dizi (KOMEDİ-MÜZİKAL)
    The Big Bang Theory
    Girls
    Modern Family
    Episodes
    Smash

    En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
    Zooey Dechanel (New Girl)
    Lena Dunham (Girls)
    Tina Fey (30 Rock)
    Julia Louis Drefus (Veep)
    Amy Poehler (Parks and Recreation)

    En İyi Erkek Oyuncu
    Alec Baldwin (30 Rock)
    Don Cheadle (House of Lies)
    Louis C.K. (Louie)
    Matt LeBlanc (Episodes)
    Jim Parsons (The Big Bang Theory)

    En İyi Mini Dizi

    Game Change
    The Girl
    Hatfields& McCoys
    The Hour
    Political Animals

     

Sayfayı Paylaş