1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Amazon Kindle Fire'da Android 4 - Tablet Pc

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım! .

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.310
  Beğenileri:
  8.704
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.881 ÇTL
  Amazon tarafından geliştirilen tablet, Kindle Fire'a özelleştirilmiş Android 4 ROM'u yüklendi.

  Amazon'un popüler tableti Kindle Fire, kendine has bir arayüz ile çalışıyor. Android sever kullanıcılar ise bu arayüzü normal Android'e çevirmeye çalışıyorlar. Son duruma göre ise bu isteğin daha da ileri seviyeye ulaştığını gösteriyor.

  CyanogenMod 9 tabanlı Android 4 ROM'u, Kindle Fire'a port edildi. Sadece port edilmekle kalınmamış ve tüm Amazon özelleştirmeleri silinmiş.

  [​IMG]

  Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde çıkardığı Kindle Fire'dan 4 milyona yakın satan Amazon, bir anda dünya tablet pazarının 2 numaralı ismi oldu.

  iSuppli firmasının imzasını taşıyan rapora göre , Apple iPad ile tablet pazarının açık ara baskın oyuncusu olmayı sürdürse de pazar payı son çeyrekte %64'ten %57'ye gerilemiş.

  Uzmanlara göre gerilemenin asıl sebebi rakip oyunculardan gelen baskıdan ziyade Apple'ın kendi içerisindeki rekabet. Şöyle ki iPhone 4S'in çıkışı sebebiyle 'arada kalan' pek çok tüketici, tercihini tablet yerine akıllı telefondan yana kullandığı için iPad'in pazar payı gerilemiş.

  Sadece bir çeyrek içerisinde 3.9 milyon adet Kindle Fire satışı gerçekleştiren Amazon ise pazardan %14.3'lük bir pay kaparak Samsung'un bile önüne geçmeyi başarmış.

  Amazon'un bu tek çeyreklik muazzam karnesi 2011 yılı geneline bakıldığında ise kendilerine Samsung'un (%9) hemen gerisinde ikincilik (%6) kazandırmış.

  Tablo şöyle:
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş