1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"Kısa Film Yarışması" konulu yarışma açıldı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de katılıma davet ediyoruz...

Ambara Vurdum Tekme

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    8.146
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    10.212 ÇTL
    Ambara Vurdum Tekme

OYUNUN OYNANDIĞI YER: Açık ve kapalı alanda oynanır.
    OYUNCU SAYISI: Grup olarak oynanır.
    KULLANILAN MALZEMELER: Malzemesizdir.

OYUNUN OYNANIŞI
    Oyuncular el ele tutuşarak daire şeklinde sıralanırlar. Bir yandan şarkıyı söylerken bir yandan da sözlere uygun hareketler yaparlar.

• Ambara vurdum bir tekme, bir tekme (Eller belde tekme atar gibi yapılır.).
    • Ambarın kapısı açıldı, açıldı (Kollar yanlara doğru açılarak, kapı açma hareketi
    • yapılır.).
    • İncide boncuk saçıldı, saçıldı (Eller önde, sağa sola sallanır.).
    • Limonu da böyle keserler, keserler (Oyuncular limon kesiyormuş gibi yaparlar.).
    • Suyunu da şöyle sıkarlar, sıkarlar (Oyuncular limon sıkıyormuş gibi yaparlar.).
    • Sonrada böyle içerler, içerler (Oyuncular limon suyunu içiyormuş gibi yaparlar.).
    • Çamaşırı şöyle yıkarlar, yıkarlar (Oyuncular çamaşır yıkıyormuş gibi yaparlar.).
    • Çamaşırı şöyle sıkarlar, sıkarlar (Oyuncular çamaşır sıkıyormuş gibi yaparlar.).
    • Sonra da böyle asarlar, asarlar (Oyuncular çamaşır asıyormuş gibi yaparlar.).

Sayfayı Paylaş