ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi son kısmı en güzel tarafı

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
593
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
216 sene hapsi istenen bakan, beraat etti. 35 sene hapsi istenen belediye başkanı, beraat etti. 24 sene hapsi istenen sendikacı, beraat etti.


2 bin 131 sene hapsi istenen rektör, beraat etti. 80 sene hapsi istenen kürtajcı doktor, beraat etti. 17 sene hapsi istenen paşa, 1 senede çıktı. Bin 235 sene hapsi istenen Jet Fadıl zamanaşımından yırttı.

Erbakan affedildi.

*

Eşini öldürüp buzdolabına koydu, eşinin çantasındaki doğum kontrol hapı “tahrik” ve “hafifletici sebep” sayıldı. Havaya ateş açarak komşusunu öldüren yılbaşı magandası, “pişman” olduğu için 3 ayda bırakıldı. Kız kardeşini öldürdü, “namus”tan kurtuldu. Tecavüz etti, “Akli dengesi bozuk” raporuyla sıyırdı.

*

Ağca, İtalya’da 20 sene yattı, burnunu bile göstermediler... Türkiye’ye verildi, şak, bıraktılar... Dünya filan ayağa kalktı da, 8 gün dolaştıktan sonra, “Pardon, günleri yanlış hesaplamışız” deyip aldılar gene içeri... Ağca bile “Böyle hukuk olmaz, rezalet yani” dedi.

*

Apo’ya idam verildi.

Sonra ada verildi.

Özel vapuru var.

Başbakan yardımcımız dün açıkladı, “Kandil’de 4 bin 500 kişi varsa, 1500’ü zaten Türk vatandaşı değil... Geriye kalanların yüzde 90’ı da eyleme katılmamış, yasalara göre etkin pişman olabilir. Bu durumda, yüzde 90’ı cezasız inebilir.”

*

E yüzde 10 da siz indiriverin artık canım... Alın verin, ekonomiye can verin, maksat ayakları alışsın.

*

Cem’e dönersek...

Çocukmuş meğer.

İlk indirim ordan.

Pişmanmış, etti iki.

Daha bismillah, dakka bir.

*

Münevver desen, üzül üzül bi yere kadar, maazallah hasta olucaz... Başta erkek anaları, yavaş yavaş Cem’e kahrolmaya başladı bile ahali... “Ay duydun mu, sucuk ekmek istemiş, neler çekti kimbilir, zayıflamış zaten, bi deri bi kemiğe dönmüş” falan... “Ölenle ölünmez” şarkısının bestekârı medyamız da, sucuk-ekmek kokusunu aldı, romantizm fırtınaları estiriyor, “Teslim olmadan önce gözlerini kapattı ve dalgın dalgın Frank Sinatra dinledi...”

*

Demem o ki.

Asıl şimdi kurtuldu Cem. Ailesini ikna ettik, teslim oldu, bi de rica edersek, hatırımız için 5 sene filan yatar belki.
 

aslıhan35

Katılımcı
Katılım
1 Tem 2009
Mesajlar
108
Beğeniler
4
Yaş
30
#2
hukuk adı altında saçma sapan bi sistemin madurlarıyız diyesim geldi:)gülüyorum ama sinirlendim okurken.haklısn adaletn cüzdanlara sıkıştığı ender hukuk sisteminn işlediği bi ülkde yaşıyoruz.örnekler say say bitmez.tarihini hatrlayamdım fakat konu o kadar sinir bozucu ki hala aklımda kalmış bir anaokulu öğretmenine ve annesine tecavüz eden,kıznı işkenceyle öldürüp anneyi yaralan tinercilere tecvz ettiği için suçlu bulunup adam öldürmekten aftan yararlandıırılan başka bir başbakan affı olamz dünya kamuoyunda heralde.rahşan affetti de rahşanı kimler affedecek merak içerisndeym:)ceme gelince sözde ii niyetle teslim:Pyedik bunu da tabiii..ben ölseydim haklsın 2! etti.şimdi bide tahrik girer hafifletmeye kızı faişe ilan ederiz haketti diye 3!affetmeye alışkınz yaa basarız bunuda bağrımıza 3-5 ayda çıkar yedire yedire savcısna hakimine:) wayy gidene..
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#3
Rahmetli ecevit affını unutmuş bir ecevit hayranı olmama rağmen pes dedirten bir aftı baklava çalan bir ufaklık için tecavüscüsüne kadar hırsızı ugursuzu serbest kalmıstıda o yıl çocuk tecavüslerinin sayısı artmıstı hatta polis yakaladığında görülmüştü ki aftan çıkan adam soruldu adama pişmanmısın çıksan yine yaparmısın adam pişkin pişkin yine çıkarım yine yaparım diyebiliyordu bir af nelere mal olmustu kücücük canların önce tecavüs edilip ardından öldürülmesine katillerininde aslında içerde olması gereken mahkumlar olması. Sadece Türkiye demi böyle ben inanmıyorum dünya adaleti bozuk terazi bir göz aşağı da bir göz yukarda aşağıda kalanın vay haline böyle durumlarda yapacak tek şey yukardaki asıl adalete sevketmek ondan baska doğru gösterecek terazimi var :)
 

Benzer konular

Top