1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Ander Zorn

Konusu 'Sanatçılar, Müzisyenler' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Önce heykel ve suluboya çalışmaları yapan Anders Zorn, daha sonra uzun süre (1888-1896) Paris'te kaldı ve ora*da yağlıboya portreler, nüler ve gün*lük yaşantıdan sahneler gerçekleştir*di; bu yapıtlarında canlı ışık oyunla*rına, anlık görüntülere yer verdi; ay*nı özelliklere, şiddetli karşıtlık etkile*rinin belirginleşmesine yol açan tara*ma çizgiler tekniğiyle gerçekleştirmiş olduğu gravürlerinde de başvurdu.
  Doğduğu kente döndükten sonra, ya*pıtlarında özellikle halkın yaşamından aldığı kesitlere yer verdi. Ayrıca XIX. yy. sonu doğalcılık doğrultusunda Mo*ra yöresini betimleyen manzaralar ve kırsal yaşama özgü sahneleri konu alan yapıtlar gerçekleştirdi; bu çalış*malarında, özellikle canlı renklere, belirgin rölyeflere olan merakı açık*ça görülür.

  Zorn'un gerçekleştirmiş olduğu çok sayıda gravür arasında özellikle, an*latım gücü ve uzun tarama çizgilerin*deki kesinlikle dikkati çeken sanatçı portreleri (Verlaine 'in Portresi, E. Ke*nan 'm Portresi, Rodin 'in Portresi) var*dır. Yapıtlarıyla ilgi gören bu İsveçli sanatçının Mora'daki malikânesinde bir Zorn Müzesi açılmıştır.
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.762
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş