Android 10 Milyarıncı Uygulaması

Katılım
11 Mys 2011
Mesajlar
29
Beğeniler
0
Yaş
26
#1


Android 10 milyarıncı uygulamayı kutluyor
Akıllı telefon ve tablet işletim sistemi Android için indirilen uygulama sayısı 10 milyarı aştı. Bazı uygulamalarda 10 gün boyunca indirim var.
Google?ın Android Market?inden 10 milyardan fazla uygulama indirildi. Ulaşılan bu rakamın ardından Google da, gelecek 10 gün için bazı popüler uygulamaların her birinde fiyat indirimi yapacak.
Uygulama yükleme hızının artmaya başladığına işaret eden Google verilerine göre, Android?in ilk 1 milyarlık seviyeye ulaşması 22 ay sürdü, ancak 9 milyardan 10 milyara ulaşmak sadece 1 ay aldı.


EN POPÜLERİ ANDROID
Android, 2011?in başında Nokia Symbian'ı geçerek dünyanın en popüler işletim sistemi oldu. Popülarite artışında Kindle Fire gibi hesaplı ve kaliteli Android tabletlerin piyasaya sürülmesinin de payı var.
Android'in 10 milyar eşiğini aşması, bir kampanyayla kutlanacak. Google'dan yapılan açıklamada 10 gün bir dizi popüler ve ücretli uygulama, sadece 10 cent gibi düşük bir fiyatla Android kullanıcılarına sunulacak. Fiyatı indirilecek ilk uygulamalar arasında Asphalt 6 HD, Minecraft, Endomondo Sports Tracker Pro ve Swiftkey X bulunuyor.

Kaynak: http://www.esaskazanc.com/2011/12/android-10-milyarnc-uygulamas-kutlanyor.html
 
Top