Android Wear - Giyilebilen Teknolojiğ

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,471
Beğeniler
8,992
Takım
GALATASARAY
#1
Google’dan Android Wear resmi duyuru geldi. Google, akıllı saatler için geliştirdiği yeni Android sürümünü duyurdu.Son dönemde akıllı telefon pazarında yer alan firmaların akıllı saatlere yönelimi dikkatlerden kaçmıyor. Bir çok büyük akıllı telefon üreticisi firma, ya akıllı saatlerini sundular ya da sunmak için çalışmalarını büyük bi hızla sürdürüyorlar.

Sony bu açıdan ilk olurken ilk Smartwach modelinin ardından Smartwatch 2′yi de geçtiğimiz sonbaharda sunmuştu. Diğer bir akıllı telefon devi Samsung’da önce Galaxy Gear ile karşımıza geldi ve Mobil Dünya Kongresi’nde de Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerinin yanı sıra Galaxy Fit adındaki başka bir modelini duyurdu.Şimdi de iki büyük akıllı telefon üreticisinden akıllı saat duyuruları geldi. Bunlardan bir tanesi Motorola olurken, firmanın akıllı saati Moto 360 olarak adlandırılmış. Diğer taraftan LG de duyuru yapan firmalar arasında yer aldı. LG’nin de yeni cihazı G Watch adı ile duyuruldu.

Her iki akıllı saatte, Android Wear üzerinde çalışıyor. Google tarafından yeni duyurulan Android mobil işletim sistemi versiyonu Android Wear, özellikle akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlar için geliştirilmiş.

Google ayrıca giyilebilir cihazlar için SDK duyurusu da gerçekleştirdi. Ayrıca firma Android Wear geliştirici önizleme sürümünü de yayınladı.
 
Top