Angelina Jolie

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#1


Ünlüler dünyasında Angelina Jolie’ninki kadar büyük bir değişim yaşayan yıldız sayısı çok azdır.

2000 Oscar törenlerinde erkek kardeşi James ile uygunsuz görüntüler veren, eski eşi Billy Bob Thornton’la bir çok skandal yaratan Angelina o günlerden tam 12 yıl sonra birlikte olduğu Brad Pitt ile birlikte 6 çocuklu bir ebeveyn ve aktif bir Birleşmiş Milletler resmi görevlisi!

Çocukluğunda kendini sık sık zarar veren, uçaklardan serbest dalış yapan, hiçbir eyi ona yetmediğini söyleyen Angelina o dönemlerde sürekli olarak bir kafesteymiş gibi hissettiğini söylüyor.Angelina Jolie Voight 4 Haziran 1975'te aktör Jon Voight ve Marcheline Bertrand'in çocukları olarak dünyaya geldi. İlk kez 6 yaşında 'Lookin' to Get Out' filminde babasıyla rol aldı. Anne ve babasının ayırlmasının ardından babasıyla büyük problemler yaşayan Angelina genç kızlığında bir çok kez kendine bıçakla zarar verdiğini açıklamıştı.
Angelina ilk evliliğini 'Hackers' filminde rol arkadaşı olan İngiliz aktör Jonny Lee Miller ile 20 yaşında 1995 yılında yaptı 1997 yılında ayrılan çift 1999'da boşandı. Angelina ve Jonny hala çok iyi iki arkadaş.Angelina Gia rolüyle 1999'da Altın Küre kazandı. Angelina afterpartide Beverly Hills Hilton'un havuzuna atlayrak şaşkınlık yaratmıştı.Angelina'nın 2000 yılında kardeşi ile sergilediği samimi tavırlar çok büyük tartışma yaratmıştı.Angelina 1999 yılında 'Girl, Interrupted' filmindeki en İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandı. Angelina ödülü aldıktan sonra ağır bir sinir krizi geçirerek psikiyatri merkezine yattı.Angelina Las vegas'ta romantik bir törenle Billy Bob Thornton ile evlendi.2001'de Angelina 'Lara Croft: Tomb Raider' da Lara Croft'u canlandırdı.Angelina kırmızı halıda ne yapacağı kestirilemeyen bir aktris. Tıpkı 'Shrek 2' prömiyerinde takım elbise giymesi gibi.. O her zaman kendinden söz ettirmeyi bildi.Angelina Kamboçya'da 'Lara Croft: The Cradle of Life'ı çevirirken 10 aylık Maddox Chivan Thornton Jolie'yi evlat edindi. bu evlat edinme evliliğinde sorunlara neden oldu ve Billy Bob ile 2003'te boşandı.Boşanmasının ardından Angelina insan hakları üzerine çalışmalara başladı. Pakistan, Kosovo, Sudan ve Çad'da çalışmalarda bulundu.Angelina ve Brad Pitt rol aldıkları 'Mr and Mrs Smith' setinde tanışıp aşık oldular ve birlikte olmaya başladılar.Brad ve Jennifer Aniston 2005'te ayrıldıklarını açıkladılar. Böylece Brad ile ilişkisinde Angelina için hiç bir engel kalmadı.Brad Angelina ve Maddox'u hiç yalnız bırakmadı.Ksıa bir süre sonra çift Zahara Marley'i evlatlık aldı.Birliktekileri ilerleedikten sonra Çift çocukların soyadlarını resmi olarak Jolie'den Jolie-Pitt'e dönüştürdü.Çiftin 3. ve biyolojik olarak ilk çocukları Shiloh Nouvel Namibia'da 2006'da dünyaya geldi. Bebeğin ilk resimleri için alınan Milyon dolarları çift Afrikalı çocuklara bağışladı.Angelina'nın annesi Marcheline 2007 Ocak ayında kanserden kaybetti.Mart 2007'de Angelina Vietnamlı Pax Thien'i evlat edindi.2008'de 'Changeling'deki rolüyle 2. kez aday gösterildiği Oscar ödülünü Kate Winslet'e kaptırdı.'Kung Fu Panda' prömiyerinde rol arkadaşı Jack Black Angelina'nın ikiz beklediğini ağzında kaçırdı!12 Temmuz 2008'de Angelina ve Brad'in erkek ve kız ikizleri Knox Léon ve Vivienne Marcheline Nice'de dünyaya geldi.
 

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#2


Angelina ve Brad 'The Curious Case of Benjamin Button' prömiyerine Brad'in babası Bill ve annesi Jane ile katılarak aralarının kötü olduğu söylentilerine son verdi.Çift ve çocukları heryere birlikte gidiyorlar.Çocukların ısrarına dayanamayan çift birlikteliklerini eninde sonunda evlilikle sonuçlandıracaklarını söylüyorlar. Ama düğün zamanı belirsizliğini koruyor.Angelina tam bir dövme tutkunu. Aktrisin vücudu dövmelerle dolu.Angeina oyuncluk dışındaki tüm zamanını resmi Birleşmiş Milletler görevine ve gelişmekte olan ülke çocuklarına bağış ve yarıdmlarla geçiriyor.Angelina bir mucizeyi başarıyor ve işe, çocuklara ve Brad'e ayırdığı zamanı dengeliyorAngelina 2011'deki ilk yönetmenlik deneyimi 'In the Land of Blood and Honey' ile üyük övgü aldı.Angelina 2012 Oscar töreneinde Versace kadife kıyafetinin yırtmacıyla verdiği pozla günlerce konuşuldu.Angelina yıllar içerisnde kırmız halı törenleri için seçtiği Ralph & Russo, Atelier Versace ve benzeri büyük tasarımcıların kıyafetleriyle ilgi çekmeyi bildi.Angelina, Brad'in Robert Procop ile tasarladığı nişan töreniyle teklifini kabul etti ve çift evlilik yolunda ilk ciddi adımlarını attılar.Angelina son olarak yarıdm çalımalarında iş birliği için İngiliz Dış İşleri bakanı William Hague ile görüştü.4 Haziran 1975'te doğan angelina bu gün 37 yalşına giriyor. O 6 çocuk annesi, Birleşmiş Milletler İyi niyet elçisi ve herkesin örnek aldığı bir yıldız!
 

Benzer konular

Top