Ankara Sular Altında Kaldı

Çirkin Kral

Forum Tutkunu
Katılım
4 Eyl 2006
Mesajlar
2,191
Beğeniler
24
Yaş
34
Şehir
istanbul
#1
ANKARA'da etkili olan sağanak yağış, bazı semtlerde su baskınlarına neden oldu. Onlarca ev ve işyeri sular altında kalırken cadde ve sokaklardaki su birikintileri trafik akışını etkiledi.
Akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağış, Ankara'nın Büyük bölümünü etkisi altına alırken, özellikle Çankaya, Dikmen, Siteler, Akdere, Türközü, Sincan ve Yenimahalle'de su baskınları yaşanmasına neden Oldu. Şehrin değişik bölgelerinde yüzlerce araç yollarda kaldı, caddeler de Gölete döndü. Onlarca ev ve işyeri ise sular altında kaldı. Ev sahipleri bir Yandan eşyalarını kurtarmaya çalışırken, diğer yandan da ellerinde kovalarla Yaklaşık yarım metreyi bulan yağmur suyunu dışarı atmaya çalıştı. Belediyenin Yetersiz kaldığından yakınan vatandaşlar, “Yağmur evlerimizi sular altında Bıraktı. Eşyalarımız kullanılmaz hale geldi. Belediye ekipleri saatler geçmesine Rağmen suları çekmeye gelmedi'' diye isyan etti.
Suyla dolan Çankaya Akay Kavşağı'ndaki yolda da onlarca araç yolda Kaldı. Burada mahsur kalan vatandaşlar ise TBMM'nin önünde bulunan Kaldırımlardan atlayarak karşı şeride geçti.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye Göre, akşam saatlerinden itibaren Ankara'da metrekareye 13 kilogram yağış Düştü.
09.30.2006
 
Top