Ankle Bot Nedir? Ankle Bot Modelleri

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1Genel özelliklerinden bahsedecek olursak, hafif topuklu, bileğin biraz üzerinde biten klasik bir bot diyebiliriz. Ama üstünde 3 kemeri var. Kemer tokaları ve bitişleri altın detaylı. Üstelik üzerinde çiçek işlemeleri var ve orada kullanılan malzeme de altın renginde.

Oldukça popüler bir model ve popülaritesi arttıkça çakma potansiyeli de artmış. Çakma deyince hemen aklımıza kalitesiz olanlar, pazarda satılanlar gelmesin. Mesela Zara gibi markalar da bu ayakkabının benzerini çıkarmış Chloé’den sonra. Chloé’nin orijinal ankle botları 1345 dolara satılıyor.Bir çok renk seçeneği var fakat Türkiye’de bir tek Beymen‘de gördüm ve orada hem ayakkabı olarak tanıtılmış hem de sadece bir rengi var. %100 deri olan bu ayakkabıya 2875 liraya sahip olabilirsiniz. Ama dediğim gibi kalitesine güvenebileceğiniz daha ucuz markalar da bu tür ayakkabılar çıkarıyor.

Ayakkabı ve bot arasında kalmış ama daha çok bot olarak kabul gören, aynı yukarıdakiler gibi bileğin azıcık üstünde biten ayakkabılar. Hafif bir topukları bulunur genelde ve kadınsı bir tarz için idealdirler.


 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#3
Son resimdeki modele benzer bir şey bende var. Çok şık ve kaliteli duruyor kanımca.
Ben burdayım diyor. Farklı olmak yeğdir bazı bazı. :)
 

Benzer konular

Top