1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Anne Sütünde Bulunmaması Gerekli İlaçlar

Konusu 'Anne - Çocuk Sağlığı' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Yeni doğan ve gelişme dönemindeki çocuğa kötü etkileri olabileceğinden süte geçen ilaçların bilinmesi faydalıdır.

Anne sütüyle bebeğe geçen ilaçlar arasında uyku ilaçlarını (barbituratları), antihistaminikeri, antibiyotikleri (eritromisin) ), izoniazid (INH), amfetamini, sinir ilaçlarını (Diazepam), sara ilaçlarını (Difenilhidantoin), anestezik maddeleri (Pentothal) sayabiliriz.
    Kan plazmasına geçen maddeler özelliklerine göre süte de geçerler. Meselâ suda eriyen maddelerden alkol, üre antipirin süte çok kolay geçerler. Diüretik ve sulfonamidlerin süte daha az miktarda geçtikleri gösterilmiştir, süt veren anneye bazı ilaçların (Kloramfenikol, bromürler, Metronidazol, antimetobolitler, karbimazoiyodürler, propiltiouracil, atropin, ergo bileşikleri, kimdin, reserpin hidroklorotiazid, civalı diüretikier, difenoksilat, simetidin, kortikosteroidler, amfetaminler, meprobamat, tolbutamid vb.) verilmesi doğru değildir.

2. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Hastanede oda arkadaşm bebeğini tam 2 gün emzirmeye çalıştı, o çalıştıkça bebek almam diye ağladı. Bir de gelen giden hemşireler yok şöyle yok böyle diyerek moralini bozdu kadının. Üçüncü gün anlaşıldı ki arkadaş organ nakli geçirmiş ve kullandığı ilaçlardan dolayı süt vermemesi gerekiyormuş. Ne kızmıştım doktorlara nasıl hasta takibi yapıyrlar diye.. Allah'tan bebek emmemiş diyorum.

3. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Diazepam yengem hamileyken içmiş düşüncesizce bu ilacı,bebeğini kaybetti,6,5 aylık kızımız öldü:(

4. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    İçim cız etti, çok üzüldüm arz-ı hal.

5. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Ben bile biliyorum süt içiren annenin ilaç içmemesi gerektiğini yada doktor kontrolünde ilaç alması gerektiğini
    Bi grip ilacında bile doktorla irtibat halinde olmak lazım
    Çocuk sağlığı oyuncak değil.
    Gerçekten bilinçli olmak lazım bu konularda.

6. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ilk bebeği de sorunlu dünyaya geldi,doktor iç demiş ama yengemin içmemesi lazımdı,içmiş akşama bebeği kaybetmiş...

7. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Off ya o nasıl bir doktormuş, günahsızların bedelini nasıl ödeyecekler acaba..

8. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Anne olmak o sorumlugu taşıyabilmek ayrı bir meziyet diye düşüyorum.Hem kendi sağlığı hem bebeğin sağlığı anneye bağlı

Sayfayı Paylaş