1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Anne ve Kaynana Farkı :)

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    ANNE VE KAYNANA FARKI :)

Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar. Hal hatır sormuşlar. Sıra çocuklarına gelmiş. “Senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “Evlendi” demiş öteki,“evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki,felâket!.. “Sabahtan akşama çalışıyor, evde doğru dürüst yemek pişmiyor, yorgun olduğu zaman oğluma yemek pişirttiriyor. Bazen sabah kahvaltısını bile oğlum hazırlıyor. Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok…” “Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”… “O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, Çooookkkk… :) :)

2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Kendi canı sözkonusuysa yapılanlar doğru. Gelinde bu yanlış:)

3. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    peki erkek çalışmıyor mu ? anne farkı değil,evlat farkı bence,iki genç evlenmişler,kız aşkım lütfen ilk gün kim gelirse gelsin kapıyı açmayalım demiş,o gün eve ilk gelen erkeğin annesi ve babasıymış kız açmicaz kapıyı unutma demiş,oğulları kapıyı açmamış,anne ve babası boynu bükük halde evlerine dönmüşler,2.gelenler kızın ailesi kız benim ailem içeri almazsam çok üzülürler der kapıyı açar,bu çiftin bir erkek çocuğu olur adam hiç sevinmez,2. çocukları kız olmuş adam parti düzenlemiş,eşi çok şaşırıp sormuş neden oğlumuzda sevinmedin,kızımızda parti düzenledin demiş,eşinin yüzüne bakarak,düğün günümüzün sabahı ben senin sözünle aileme kapıyı açmadım,sen ise hemen açtın işte bana kapı açacak kızım için bende parti verdim demiş.
    şimdi burdan yola çıkarak gelinler gelinlik yapsa,kayınvalidelere iyi davransa,evlerinin hanımı olsa,kötü kayınvalide yaptığıyla kalır...günümüz kızları erkeği sömüreceği bir mal gibi görüp,parasını harcayıp,evin işini yaptırıp,ailesine de saygı ve sevgi duymuyor,söz konusu kendi anneleri veya babaları olunca istediğini yapıyor,yaptırıyor...unutmamak lazım,anne ve babanıza yapılmasını istemediğiniz şeyi eşiniz anne ve babasına da yapmayın,sonra başkasının kızları da sizin annenizi ve babanızı istemez.

4. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    Çok haklısın @arz-ı hal sana katılıyorum bu konuda :) Gittikçe anlayışsız ve bencil bir toplum olma yolunda ilerliyoruz..

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014
  5. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    öyle ama tatlım,gelinler aynı şehirde bile yaşamak istemiyor,saygı yok,büyük,küçük yok,ama annesinin 2 daire altında veya 1 sokak aşağısında oturuyor...anneler veya kayınvalideler veya biz kimse dört dörtlük değildir,doğru tektir ama annemize nasılsak ona da öyle olmamız gerekir.annesiyle hiç anlaşayamayan bir kızdım,kayınvalidemin benden hoşnut olmadığını bildiğim halde onunla aynı şehirdeyim,adım atsam ararım gönlünü hoş tutayım diye uğraşırım ki asla hoşnut olmaz,yine de ben evlatlık görevimi yerine getirmenin huzuruyla uyuyorum,bu bana yetiyor...hala anneme yeri gelince karşı çıkarım ama eşimin annesine çıkmam...kırılmasın bana diye...keşke kayınvalideler kaynanalık yapmasa ama yapıyor diye gaddarlığa,saygısızlığa lüzum yok,bardağı dolu tarafından görüp,sonuçta o annenin oğlunu sevdiğimizi unutmamız lazım,sevdiğimiz hatrına bile olsa saygı göstermeliyiz...çok konuştum yine ben :)

6. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    Yok yok çok konuşmadın, doğru konuştun :)
    Dediğin gibi kaynana olmaktan öte o da bir anne ve yabancıda değil sevdiğimiz/seveceğimiz insanın annesi.
    Yedi kat yabancı insanlarla gayet samimi olabiliyoruz, niye eşimizin annesine mesafeli olalım ki.
    Biz ne kadar saygılı olursak hem eşimiz mutlu olur hem kaynanamız ortada da pek sorun olmaz :)

7. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    aynen canım aynen,bana suratta yapsa,iğneleyici hatta açıkca sert konuşup,kızsa da fıratımın babaannesisin artık bak seni alır evimize götürürüz görürsün diyerek gülüyorum,olayı kapatıyorum..insan yeter ki mutlu olmak istesin,elbette üzülüyorum bazen bana neden böyle davranıyor diye,sonra tek çocuğunu aldım elinden düşüncesi vardır belki içinde diye düşünüyorum hemen olayı unutuyorum...eşime asla şikayet etmem,huzursuz olmak çok kolay,her şeyi bahane edip kavga etmesi 2 saniye sürer.önemli olan geçinmek,beraber,aile olduğumuz farkında olarak geçinmek :) Allah annesine,babasına iyi veya kötü fark etmez,anne ve baba onlar,iyi evlatlar,gelinler,damatlar olmayı nasip etsin,bir gün hepimiz yaşlanıcaz,belki daha beter olucaz unutmamak lazım,Allah korkusu ve merhametimiz eksik olmasın kalplerimizden,gençlik başa bela nefse uymak kolay,nefislerimize uymamak dileğiyle:)

8. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    Amin canım :) Biz onların yarısı kadar olabilsek iyi, onlar gibi olmayı geçtim genç yaşımızla biz büyüklerimizden daha sağlıksızız ://

9. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    10 tane hastalık sahibiyiz şimdiden,dertler yeni nesli çabuk ele geçiriyor :(

10. cubuk_kraker

cubuk_kraker Katılımcı

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Hemşirelik öğrencisi
    Yer:
    Çankırı
    Banka:
    5 ÇTL