1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Anneler Emzirme Konusunda Bilinçlendi Ama...

Konusu 'Anne - Çocuk Sağlığı' forumundadır ve Papatya tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.454
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  177 ÇTL


  Emzirme ürünleri grubu ile hamile ve emziren kadınların en güvendiği marka olan Lansinoh, Türkiye'de 700'ü çocukları 1 yaş ve altı olan anneler ile hamileliğinin 27. haftasını dolduran 300 anne adayı üzerinde emzirme eğilimi ile ilgili bir araştırma yaptı.

  8 farklı şehirde yapılan araştırmaya göre Türkiye'deki hamile ve annelerin % 85'i bebeğinin gelişiminde anne sütünün yerine hiçbirşey koyamadıklarını ve uzun süre bebeklerini emzirmek istediklerini söylüyorlar. Bebekleri 1 yaşın altında olan 700 annenin %57si 18 ayın üzerinde bebeklerini emzirmeyi planlıyor.

  Annelerin emzirmenin önemi konusunda daha çok bilinçlendiğini gösteren araştırma verileri, emzirme sürecinde annelerin yaşadıkları bazı problemlerden dolayı bebeklerini istedikleri süre ve koşularda emziremediklerini gösteriyor.

  Bebekleri 1 yaşın altında olan 700 annenin %9'u emzirirken çok zorluk yaşadığını, %22 si de biraz zorluk yaşadığını, %26'sı ise az da olsa zorluk yaşadığını belirtiyor.

  Araştırmaya göre yaşanılan en büyük sorunun göğüs ucu çatlağı ve göğüs ucu ağrısı olduğu ortaya çıkıyor. Emzirme döneminde yaşanan diğer sorunlar ise, sütün gelmemesi, bebeğin göğüs ucunu doğru kavrayamaması, bebeğin sütü kabul etmemesi, göğüslerin aşırı dolması olarak belirtiliyor.

  Lansinoh Türkiye Ürün Müdürü Derya İşçioğlu bu veriyi şöyle değerlendiriyor. " Anneler günümüzde anne sütünün öneminin ve hiç bir formül sütün anne sütünün yerini tutamayacağının bilincinde. Ama emzirme sürecinde yaşanan zorluklar, bu sürenin kısalmasına neden oluyor. Özellikle göğüs ucu çatlakları, sütün gelmemesi, yanlış emzirme pozisyonları, annenin çalışmayı başlaması gibi nedenlerle hedeflenen emzirme sürelerine ulaşılamıyor. Lansinoh olarak sunduğumuz ürünlerle annelerin bu süreçte karşılaştıkları sorunlara çözümler sunarak, bebeklerin daha uzun süre anne sütü almasına destek oluyoruz."

   
Benzer Konular
 1. rehber85
  Mesaj:
  4
  Görüntüleme:
  746
 2. MeRciMeK
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  921
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  4.390
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  681
 5. aslann
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  659
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş