1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Anneler GÜnü Yardımı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.782
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    384 ÇTL
    'Anneler günü yardımı' bankaya döktü

Türkiye çapında fiskos mekanizması ile kulaktan kulağa ve telefonla yayılan bir söylenti halkı banka şubelerinin önünde kuyruğa sokmaya yetti. İşte fısıltının gücü!

İstanbul Bağcılar'da oturan bir sanatçı dostuğumuz bu sabah telefonla arayarak, "Kaymakamlıklar Anneler Günü için bir kampanya düzenlemiş. TC Kimlik numarasının sonu 4 ile biten vatandaşlara, 400 lira veriyorlarmış. Bu doğru mu?" diye sordu.

Kendisini Üsküdar'daki kız kardeşinin arayarak haber verdiğini söyleyen Bağcılar'daki sanatçı dostumuz eş ve dosttan bu yönde çok telefon aldıklarını ve Ziraat Bankası şubeleri önünde kuyruklar oluştuğuğunu söylüyordu...

Araştırdık baktık böyle bir şey söz konusu değildi. Ama bankalara gidenler olduğu doğruydu. Biz haberi hazırlarken AA'dan gelen bir haber de Iğdır'da TC kimlik numarasının son rakamı 2 ve 4 ile biten kadınlara Anneler Günü dolayısıyla 400 TL yardım yapılacağı iddiaları üzerine bazı kadınlar, banka önünde kuyruk oluşturduğunu belirtiyordu. Demek ki söylendi sadece İstanbul'u değil Anadolu'yu da sokaklara dökmüştü.

Kent merkezinde 2 gün önce vatandaşlar arasında TC kimlik numaralarının son rakamı 2 ve 4 ile biten kadınlara ''Anneler Günü'' nedeniyle 400 TL yardım yapılacağı yönünde söylenti dolaşmaya başladı.

Söylentiye inanan bazı kadınların, erken saatlerden itibaren Ziraat Bankası önünde kuyruk oluşturdukları gözlendi. Bankanın açılmasının ardından yetkililerin iddiaların gerçek olmadığını belirtmesi üzerine, bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Banka önünde bekleyen kadınlardan bazıları, ''Bunlar yalansa neden bize söylemediler. Sabahın erken saatlerinden beri buradayız. Ayıptır'' dedi.

Vali Saffet Karahisarlı ise gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Valilik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ettiklerini belirten Karahisarlı, ''Maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım yapıyoruz. Bu konuda da kendilerine bilgi veriyoruz. Vatandaşlarımızdan söylentilere inanmamalarını istiyoruz'' dedi.

kaynak:Haber7

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    sabah kahvaltı haberlerinde gülmeme mani olamadığım traji komik bir haberdi. iyice alıştık havadan gelecek yardımlara biz bu kadarmı yardıma muhtaç insanlarız dedim içimden şuan o kriz bahanesiyle elimde bir mesleğim olmasına rağmen işsizler kervanına katılanlardan biride benim ama insanın eli ayağı tutuyorken ister devlet olsun ister adı baska bir şey çalışıp kazanmak varken hazır yiyicilik birilerine bağımlı yaşama hayata ve kendimize güvenimizi ve saygımızı öldürmezmi bir aydır boşta kaldım ailemden harçlık isterken yüzüm kızarıyor elim ayağım tutarken nasıl onlara bağımlı kalabiliyorum diye peki türk insanını devlet babaya bağımlı kılanlar hiç düşünmüyorlarmı bu insanlara iyilikmi ediyorlar kötülükmü kışın kömür dağıtmakla denizfenerlerinde para dağıtmakla yoksulluk açlık sorununun aşılamayacağını aksine birilerine bağımlı kendine saygısını yitirmiş insan toplumu olmaya sürükleyeceğini kesin çözümünse istihdamı geliştirmekte iş olanaklarını artırmakta olduğunu ne zaman görecekler ne zaman göreceğiz ne zaman bu sabah kahvaltı haberleri bu kadar gülünç olmayacak

Sayfayı Paylaş