1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
    Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Antalya'nın Şelaleleri...

Konusu 'Fotograflarla Türkiye Turu' forumundadır ve KaRaMBoL tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  1. KaRaMBoL

    KaRaMBoL Aktif

    Katılım:
    31 Ekim 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    27 ÇTL
    Ülkemizin özellikle yaz aylarında çokça ziyaret edilen ve sevilen şehirlerinden olan Antalya, tatil yapmak için mükemmel yerlerinin yanı sıra, antik Pamfilya, Pisidya ve Likya bölgelerinin kesiştiği bir noktada yer almasından dolayı tarihi güzellikleriyle insanı büyülüyor. Antalya'ya turistlik ziyaretleri artıran doğal güzelliklerinden biri de hiç kuşkusuz mükemmel şelaleleridir.

    Düden Şelalesi:
    [​IMG]

    Antalya'nın yaklaşık 15 km. kuzey doğusunda bulunan Düden Şelalesi, mükemmel görüntüsüyle ve 15-20 m. yükseklikten akan buz gibi sularıyla ilk görüşte insanın içini serinletir. Yemyeşil sık ağaçlar arasından mükemmel bir görüntü veren şelalenin kenarındaki yürüyüş alanında yürürken bile tabana çarpan sular ıslatıp tatlı bir serinlik veriyor. Şelalenin etrafında, piknik alanı, kafeterya vb. bulmak da mümkün. Bir de Aşağı Düden Şelalesi denilen 40 m. yükseklikten denize akan bir şelale varmış ama onu görmedim ben.

    [​IMG]

    Kurşunlu Şelalesi:

    [​IMG]

    Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı içinde bulunan şelale, ağaçlar arasında 18 m. yükseklikten tüflerden oluşmuş taşların üstünden dökülür. Küçük bir kanyon içindeki şelale 1986 yılında turizme açılmış. Döküldüğü yerde oluşan küçük göletlerdeki suyun rengi ve içindeki minicik balıklarıyla çok güzel. Küçük bir yürüyüş alanı da var ve buradan yürüyerek şelalenin arkasına geçerek tepeden gürül gürül akan suyu çok yakından hissedebilirsiniz. Piknik alanı ve manzara seyir terasları da var.

    [​IMG]

    Manavgat Şelalesi:

    [​IMG]

    Manavgat ilçesinde bulunan şelale, Manavgat Nehri�nin 4-5 m. yüksekten dökülmesiyle bembeyaz sulardan mükemmel bir görüntü oluşturur. Diğer iki şelaleden farklı olarak yüksekliği az olsa da, geniş bir alandan döküldüğünden gürül gürül bembeyaz akmasıyla ve içine girilip buz gibi sularını hissetme imkanıyla çok güzel...
     
Benzer Konular
  1. Suskun
    Mesaj:
    4
    Görüntüleme:
    3.553
  2. KıRMıZı
    Mesaj:
    1
    Görüntüleme:
    795
  3. Paradoks ~
    Mesaj:
    0
    Görüntüleme:
    726
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş