1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Anti-Pop Manifesto

Konusu 'Felsefe / Psikoloji' forumundadır ve r0se tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Absent

  Absent Özel üye

  Katılım:
  17 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.778
  Beğenileri:
  2.342
  Ödül Puanları:
  6.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Neverland
  Banka:
  6.686 ÇTL
  PROLOG
  Bu bildirge, alternatif bir dünya vaadi değildir. Her hangi bir örgütlenme çabası da. Elbette, provakatiftir ve ajitatiftir. Bu, onun direkt-aksiyonel duruşundan kaynaklanır.

  SAVE AS
  Popüler olan, genel beğeni eşiğinin aritmetik ortalamasıdır ve kitleseldir. Kitlenin, bir yığınsal hacim olarak devamlılık problemi yoktur. Tersine, yarattığı etkiyle yaşam alanını yokedici bir ivmeyle genişletmektir. Popüler-kültür, bir argüman olarak popüler akışın genel izleğidir.

  GENEL BEGENİYE TOKAT
  Estetik bir kaygıdan yola çıkar ve sürtündüğü hacim de 'burasıdır'. Tokat, estetik olanın, asimetrik şok'unu yaratmalıdır. Ezen, yapıştıran bir şok! Kendi, estetik olmakla sorumlu değildir. Hatta, "tiksinti verici" olabilir. Bu onun özündeki elegant duruştan bağımsızdır. Hardcore olan, tokat'ın kendidir. Yaratacağı şok dalgasından sorumsuz, direkt aksiyonel bir olay'dır. Provakasyon ve ajitasyon onun en dinamik hareket alanıdır.

  ANTİ-POP'UN POPÜLER OLMA RİSKİ VARDIR
  Çünkü Popüler olan, tıpkı sistem gibi sıvı-metalimsi bir akışkanlıkla hareket etmektedir. Eğim, onun devinimi için tek ve yeterli nedendir. Eğim, eğer alternatif olan’ın kendiyse, kaçmak boşunadır. Ancak, sıvı-metalin akışkanlığı süreklilik göstereceğinden, göstermek zorunda olduğundan tüm ağırlığıyla alternatif olan'ın üzerinden geçip, kendine yeni yollar yaratacaktır. Geride, aslı olmayan kopyalar bırakarak. Moral değerler dahi bu riski taşımaktadır. Transseksüelite bile.

  EBEDİKAOS
  Sistem'den kaçmak olanaksızdır. Mantıksal dizge oluşturma çabası, insan beyninin birincil uğraşıdır. Rasyonel Mantık, sistemden kopuk değildir, olamaz, varsayılamaz. 'Sistem'e ait olmama' düşüncesi ya da uğraşı, boşunadır. Sistem-dışı olan yalnızca ve yalnızca şizofrenidir.

  POPÜLER KÜLTÜRE KARŞI KRONİK MUHALEFET
  Muhalif. Her durumda. Her hal'de. Hep. Eleştiri ve yaratıcı yıkım için, “daha iyi" bir alternatifin olması gerekmez. Hem de hiç. Kaotik olan'nın yaratıcı dinamizmi, ebedikaos.

  ACTION DIRECT
  Evrim, "her şey olacağına varır" safsatasının kaderci, dikey simetrisidir. Direkt aksiyon ise, evrimsel kendiliğindenciliğe karşı bir şok.

  DEVRİM DEĞİL MUTASYON!
  Sistem'i devrimsel değiştirme düşüncesi, içinde bütüncül dizgeler bütünü taşıdığı için, tahakküm'ün (iktidar olgusunun) oluş halini ortadan kaldırmaz. Dert, tahakküm'ün kendidir. Evrimsel sapma, refleks ataklardan doğar ve sosyal olan'ın içinde alternatif'e dönüşür.

  ALTERNATİF BİR SEÇENEK DEĞİLDİR. ASLA
  Alternatif; bir duruş, bir söz'dür. Genel'in varoluşsal tahakkümü, terördür. Alt-kültür, alternatifin kendidir ve yaşam alanını şiddetle yaratmalıdır. Zorla ve şiddetle. İsyan, yeni bir dünya varetmek için değil, yaşam alanının oluş hali içindir. Alternatif bir dünya değil, alternatif yaşam alanlarıdır sözkonusu olan.


  EVRENSEL BELGİN
   
Benzer Konular
 1. Girayhan
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  599
 2. Suskun
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  2.877
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  589
 4. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.459
 5. neco77
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  394
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş