1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Antibiyotik bağışıklılık kazandırır mı ?

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve güney tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. güney

güney Katılımcı

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    0 ÇTL
    Arkadaşlar soru açık kazandırır mı acil cevap istiyorum lütfen

2. güney

güney Katılımcı

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    0 ÇTL
    Cevap ????????????

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.413
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    792 ÇTL
    Bu sorunuza bir doktor yanıt verebilir net olarak size.Forumumuzda doktorumuz bulunmamaktır. Bilgim kadar yardımcı olayım .

Antibiyotikler vücutta bulunan mikrobik rahatsızlıklarda,uzun süre ilacın kullanılması bu rahatsızlıgı oluşturan bakterilerde direnç oluşmasına neden olur.Dolayısıyla rahatsızlık tekrarladıgında aynı antibiyotiğin kullanımı tedavide cevap alamamanıza neden olabilir. Antibiyotik kullanımında esas alınması gereken antibiyogram testidir.Antibiyogram testi ise antibiyokiklerle yapılan bir testtir. Burada amac testte kullanılan antibiyotiklerin reaksiyonudur. Yani kullanılan antibiyotiklerin duyarlı veya direncli olmasıyla degerlendirme yapılır.Sonucta duyarlı olan antibiyotik hastanın tedavisinde kullanılabilir.

Not:Ben bilgim dogrultusunda size cevap olmaya çalıştım.Sağlık konusunda mutlaka doktorunuza bu konuda danışmanız daha dogru olacaktır.

Sayfayı Paylaş