Apple İphone 5′in Kamera Sorunu Hakkında Ne Dedi?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Apple, iPhone 5 ile çekilen fotoğraflarda görülen mor yansıma problemiyle ilgili bir açıklama yaptı

iPhone 5′in piyasaya çıkmasının ardından artık alıştığımız şikayetler gelmeye başladı. Ekranın sarı göründüğünü, Wi-Fi bağlantısının düzgün çalışmadığı ve telefonun arka bölümünün çabuk çizildiğini iddia eden kullanıcılara Apple'dan herhangi bir yanıt gelmedi. Fakat yeni harita uygulaması konusunda çok ciddi problemler ortaya çıkınca firmanın CEO'su Tim Cook bir açıklama yapmış ve kullanıcılardan özür dilemişti. Firma bugün bir başka sorun hakkında daha açıklama yaptı.

Kamera konusunda kullanıcılardan gelen şikayetlere cevaben yayınlanan açıklamada problemin sebebine değinilmiş. Apple'ın destek forumlarında yayınlanan bu resmi açıklamaya göre iPhone 5′in kamerasında ya da merceklerinde bir sorun yok. Firma eski iPhone modelleri de dahil olmak üzere küçük kameraya sahip tüm cihazlarda "alevlenme" olarak nitelendirilen bu sorunun görülebileceğini belirtiyor. Karenin hemen dışında kalan bir ışık kaynağının telefonun yanlış açıda tutulması sebebiyle lensin yüzeyinden yansımasıyla bu sorun ortaya çıkıyormuş. Apple'ın tavsiyesi telefonun açısını biraz değiştirin ya da gelen ışığı eliniz ile perdeleyin şeklinde.

Elbette kullanıcılar bu açıklamadan memnun değil. Bu sorunun iPhone 4 ve iPhone 4S'te bulunmadığını belirten kullanıcılara göre iPhone 5′in lens yapısında bir problem var. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan anten problemi sonrasında "telefonu yanlış tutuyorsunuz" diyen Apple'ın bu sefer de benzer bir açıklama yapması da tepki çekmiş durumda. Fakat Apple'ın şimdilik tamir ya da cihaz değişimi yapmaya niyeti yok gibi görünüyor.
 

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Katılım
7 Ags 2012
Mesajlar
2,371
Beğeniler
281
#2
Bu biiiiiir! daha ne sikayetler gelecek bekleyelim gorelim :D
 

Benzer konular

Top