Magazin "Arap Kızlara Rol Model Olmak İsterim"

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,481
Şehir
Seattle.
#1
Dünya podyumlarında fırtınalar estiren Tunuslu manken Hanaa Ben Abdesslem hem 2013 Pirelli Takvimi'ne girerek, hem de dev kozmetik markası Lancome'un ilk Müslüman yüzü olarak moda dünyasında öne çıkıyor. İşte bu dünyaca ünlü manken izlediği Türk dizilerinden etkilenerek annesi Leyla Dağfus ile birlikte İstanbul'a geldi. Hanaa ile Yeni Aktüel'den Şule Güner konuştu:

ÖNCE AİLESİNİ İKNA ETTİ

Hanaa Ben Abdesslem'in tek isteği, Tunuslu kızların çoğu gibi 17-18 yaşında evlenmek yerine, üniversiteye gitmekti. Ama 1.79 metrelik uzun boyuna bakarak aklına mankenlik fikri bir kez girmişti. Ailesini ikna ederek yaşadığı muhafazakar Nabeul'den, başkent Tunus'a gitti. Seçmelere girdi ve Lübnan'daki Mission Fashion isimli programa katılmaya hak kazandı. Lübnan, Tunus gibi değildi; manken olmak orada çok daha kolaydı.

Ancak Lübnan'daki güzellik anlayışı, Hanaa'ya uymuyordu. Kızlar estetikli ve fazla 'boyalıydı'. İşte tam bu sıralarda babası Arap, annesi Avrupalı olan menajer Sophie Galal ile tanıştı. Hanaa'nın dünyası da böylece Avrupa'ya açıldı.

Sophie Galal, Hanaa'yı nasıl keşfettiğini şöyle anlatıyor: "Yeni bir keşif peşindeydim ama ajansların bana gösterdikleri hep aynı tiplerdi. Makyajlı, ağız-burun, her yeri yapılı... Ben karakter arıyordum. Hanaa'nın fotoğrafını görünce onu ve ailesini buldum. Aileyi ikna etmem kolay olmadı. Mankenliğin ne olduğunu bile bilmiyorlardı. Benim de iki çocuğum olduğunu ve ona sahip çıkacağımı söyledim. İkna oldular."

RÜYALARI GERÇEK OLDU

Hanaa'nın Paris'te başlayan, Londra, Milano ve New York'a uzanan mankenlik hikayesi, Galal'in onu ünlü mankenlik ajansı IMG Models ile tanıştırmasıyla başladı. Şimdi Hanaa, Chanel'den Givenchy'ye, Vivienne Westwood'dan Alexander Mcqueen'e dünyanın en iyi tasarımlarını üzerinde taşıyan Müslüman bir manken.

23 yaşındaki manken tüm bu hızlı gelişmelerle ilgili olarak "Chanel defilesine çıktığım, Vogue'a poz verdiğimden bu yana bir yıl sekiz ay geçti. Şimdiden rüyalarım gerçek olmuş gibi geliyor. Başka kızlar için, Arap dünyası için rol model olmak istiyorum" diyor.

"Türkler'İ DE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM"

Arap ve Müslüman dünyasından uluslararası çapta manken çıkmamasına üzülen Hanaa, ilk kez geldiği İstanbul'da Türk kız ve erkeklerini çok beğendiğini belirterek, "Neden Türkiye'den uluslararası manken çıkmıyor anlamadım. Türkiye, büyük ve modern bir ülke. Burada bir kadının rahatlıkla mankenlik yapabileceğini biliyorum. Üstelik genç nüfusu çok fazla ama bir tek ünlü manken çıkmamış. Buna çok üzüldüğümü söyleyebilirim. Ben Müslüman bir manken olarak Türkler'i de temsil edeceğim" diye konuşuyor.

SANDVİÇ YEMEKTEN ÇEKİNMİYOR

New York'a veya Paris'e gittiğinde gece dışarı çıkmaktan hoşlanmıyor. İçkisi yok. Yeme bozukluğu yok. Sandviç ve bol karbonhidrat yemekten çekinmiyor. Tanrı vergisi hızlı bir metabolizması var.

Manken olmak isteyenler Hanaa'ya Facebook'tan ve Twitter'dan ulaşabilir. Türkler'den mesaj aldığında kendi ülkesinden mesaj almış gibi hissediyor.

 

Benzer konular

Top