1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Araştırma Ödevi

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve merakettim tarafından 16 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Son 3 yıldır başımız bu araştırma ödevleri ile dertte.İnternetten araştırılacak ödevleri öğrenciler yapmıyor.Ya aileleri,ya da kafe işletenler yapıyor.Bu da yeni gider demek.Zannediyorum ki bu tür ödevler çocukların araştırma ruhlarını ortaya çıkarmak amacı ile veriliyor veya velilerin çocuklarıyla ilgilenmeleri amacıyla.
    Teşhis doğru lakin uygulama "bence" yanlış.
    Eğer amaç yukarıda bahsettiğim ise velileri bilgilendirmek gerek ve sadece internete bağlı kalmamak gerek.
    Ben kafe işletiyorum ve hergün onlarca ödevi ben yapıyorum.Velilerle de aramızda güzel konuşmakarın geçtiğini söylemek zor.Velilerin bana dedkleri şu:"internetten istemişler ama.....".Veliler bu lafı şu şekilde anlıyor:"internet kafe işleten adam yapacak".
    Sizce...?

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    bize kütüphane ödevleri verilirdi en az 8 farklı kaynaktan kendi anladığımızı yazmamız istenirdi :) uygulamalar değişiyor ama bende doğru bulmuyorum çocuk geliyor abla öğretmen şu ödevi verdi bulup çıktı alırmısın diyor ve çıktıyı sanki kendisi bir şey yapmış gibi öğretmene veriyor hazırcılıktan baska bir şey değil

3. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Bu sene ödevler gerçekten başımı ağırttı..İnternet olmadan da bu ödevleri yapmanın imkanı yok..Çok sıkıştığım durumlarda arkadaşlar sağ olsun yardımıma koştu..Bu konuda forumun hakkını yiyemem..Benim mesleğim eğitimci olduğu halde bu konularda çok zorlandım...Ödevin bir tanesini hiç unutamayacağım herhalde Matematik ödevi hayvanların ayak sayılarını karşılaştırma 2 ve 4 ayaklı bulmak kolay olmuştu da 8-10 -12- 14-20-24-38-40 ayaklı bulunda görelim bakalım...Uzun uğraşlardan sonra bulundu ama ben bu kadar araştırmayla üniversiteyi tekrar bitirirdim :D:D:D

Sayfayı Paylaş