1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Arkadaşlar Ağrı Kesici alırken Lütfen Dikkat!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve ahbeabi tarafından 15 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. ahbeabi

ahbeabi Uzman

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    VAN
    Banka:
    7 ÇTL
    Hemen Sosyal Hayatta hepimiz ilaç kullanımını abartıyoruz.Özellikle ağrıkesici ilaçları alırken lütfen dikkat edelim.Bir Eczacı abinin gönderdiği bu önemli olayı paylaşmak istedim.

Buyrun;

Hepimizin basina gelebilecek aci bir olay APRANAX isimli ilaç ile ilgili....
    Vatandasin biri, hafta sonu arkadasinin evine gidiyor.
    Çok basi agridigindan, arkadasi ona bir Apranax veriyor.
    Vatandas yutmadan önce ilacı agzinda çigniyor, bir kaç dk. sonra şuurunu
    kaybediyor.Çevresindekileri tanimamaya basliyor. Apar topar hastaneye
    kaldiriyorlar ve orada anlasiliyor ki; sebep beyin kanamasi.Nedeni ise, doktorlarin açiklamalarinagöre; agri kesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin çignenmesi ya da agizda bekletilmesi apranax,aprol,aprowell, naprosyn, napradol, kapnax, apraljin, aleve,synax, oprax kisaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar) çignenince;etken madde beyne çok hizli nufuz ediyor ve ölümcül Sonuçlara yol açabiliyormus.
    Aman dikkat..

Sağlıcakla kalın.

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Evet bunu daha önce de duymuştum ağrı kesicilerin kırılmadan ezilmeden yenmesi gerektiğiydi. Yazık olmuş. Apranaxı bolca kullanan biriyim. Hatırlatma için teşekkürler

3. Celal28-

Celal28- Forum Gururu

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Bilgisayar Teknik Elemanı Ek Olarak Fotoğrafçılık
    Yer:
    FINDIKCI:)
    Banka:
    2 ÇTL
    ilk defa duydum saol:)

4. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    Mümkün oldukça ilaçtan uzak durmaya çalışırım. Bunlardan hiçbirini kullanmıyorum zaten, yine de hatırlatma için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş