1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Artık serdetmeli, sukutu dindirmeliyim!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Sanki mahzun bir nefes gibiyim
    Sessiz ve kimsesizliğin eşiğinde nefes nefese acizim
    Aklıma geldikçe kalbi fakirliğim, nefsi zafiyetlerim ne kadar yabani biriyim
    İnsan süretinde yaşayan, aşkın ve sevdanın firkatini anlamayan berduş misaliyim

İçim acıyor, deva bulunamıyor
    Hazanın her rengi hissiyatımı burkup dağlıyor
    Okunan ezanlar yüreğime sızı veriyor, davetin şehredilmesi ihmal ediliyor
    Ruhum aşkın vecdine hasret, gazyaşlarım narın çehresinde gizleniyor,ne söylüyor

Neden bir boş vaktim olsun
    Zamanı hoyratça harcıyan yabanlık kalbimde aklı, izanı hiç bırakmasın
    Gün ağarsın, uyuyan idrakim suskun mu kalsın, aşkın feyzi yakamı bırakmasın
    Ruhum ahdiyle anlamlaşsın, aklım kat a bir çılgınlık yaşatmasın, aşka yakınlaşsın

Yollar şimdi ne kadar sakin
    Terk edilmiş hanların sessizliği, terk edilmişliği hangi yüreklerde kaim
    Duvarlara yazılam meramlar şimdi sahipsiz kaldı, zaman kime anlattı, kim mukim
    Mazi nasıl bir keder, ibret alınmayınca eleme gark eden değer,ah u zar eder vaktim

Çocuk karakaçan üzerinde
    Sanki bin hüznün renginde, umutları solmuş bir vadidin sakinliğinde
    Hiçbir yöne bakmıyor, boynu bükülmüş bir şekilde ilerliyor, kimbilir ne düşünüyor
    Yılgınlaşan hali çok uzaklardan okunuyor, sanki içinde büyümeyen sevgi kuruyor

Ne kadar hayıflandım
    Birde dönüp kendi halimle karşılaştırdım, hicran bana sesleniyor
    Yitik umutlar merak ediliyor, solgun nazarlar artık kalbime bir şevk zerketmiyor
    Sürurun hasreti var, her nedense yüzümü güldürmüyor,bir ömür niye hasrediliyor

Ahenksiz bir ses dikkatimi çekti
    Meğerse karakaçan iştiyaka gelmiş, hemcinsini fark etmiş, ne ilginçti
    Çocuk zapdedemiyor, yularını ne kadar çekse durmak bilmiyor, güdüler mi cazipti
    İnsan ve hayvan her ikisi de farklı duygularıyla yaşayan,aklı olan ve nefsi bulunan

Çocuk meğer ne kadar şaşkındı
    Aklı ve izanı olan bir candı, nefsi muarızlara karşı zayıf bir hicrandı
    Bahtının her sahnesinde sözü bulunan hissiyattı, yoksa kul olmak nasıl bir farktı
    Aşkın ruha ve kalbe olan yakınlığı azim ve niyetin saflığı ihlas muvacehesince ardı

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş