Asgari ehemmiyet!

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
TOK açın halinden anlar mı? Anlamadığını artık gayet iyi biliyoruz. Kendi maaşları ve menfaatleri konusunda gece yarısı oturumlarında özel bir önem gösteren meclisimize bakılırsa tok açın halinden anlamaz.
Oysa özellikle Hz. Muhammed'in pek çok hadisi üzerinden ülke gündemine gönderme yapan meclis ahalisi; "Komşusu aç iken tok yatan, bizden değildir" gibi çok önemli bir hadisi atlamaktan geri kalmıyor.
Din üzerinden siyaset yapılmasına karşı olduğum gibi aslında din üzerinden bir yazı yazmanın da haddim olmadığının bilincindeyim. Zira bu konuyu yeterince suiistimal ederek daha büyük gazetelerin köşelerini kapanlar var.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 5 milyon asgari ücretliye yeni yıl zammını belirlemek için önceki gün toplandı. Çalışma Bakanı Çelik başkanlığında yapılan toplantıda, Türk-İş, asgari ücretin bin 600 liraya çıkarılmasını istedi.
İşveren ise brüt artış yerine vergi ve sigorta prim yüklerinin azaltılması suretiyle çalışanın eline geçecek net ücrette ilave artışın sağlanmasını talep etti.
Hükümet, asgari ücretin ocak ve temmuz aylarında yüzde 3 artırılmasını planlıyor.
Yani daha ortada bir netlik yok.
Türk-iş'in talebine yanaşmayacakları ortada çünkü neredeyse mevcut ücretin iki katına denk geliyor.
Telefon faturalarından özel yemeklerine kadar bütün yaşamlarını vatandaşın vergisinden kazanan o ahaliden vicdan beklemek; öyle bir ehemmiyet göstereceklerini ummak fazlasıyla hayalcilik...


Kaan Özbek
 
Top