Aşk Her Zaman Yarım Kalır

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,564
#1


Gölge; “Aşk Her Zaman Yarım Kalır” diyor…

Ülkemizde yetişmiş başarılı radyo programcıları arasında adı geçen, sadece radyo programları değil aynı zamanda birçok ilde yaptığı sahne gösterileri ve konserlerle de adından sıklıkla bahsettiren Talha Bora ÖGE nam-ı diğer GÖLGE’nin yeni kitabı “Aşk Her zaman Yarım Kalır” raflarda yerini aldı.

Kitabın yanı sıra Talha Bora ÖGE’nin sevenlerine bir sürprizi daha var. 11 şiirini okuduğu yeni şiir ve müzik albümü de yeni kitabı “Aşk Her zaman Yarım Kalır” ın aynı adıyla Ramazan’da sevenleriyle buluşacak.

Ona göre “ Aşk; ötede tamama erecek bir duygu, bu nedenle yarım kalmış, kalıyor ve her alanda yarım kalmaya mahkûm!...”

Gölge’nin bu son kitabı; şiirin her şeklini barındıran kapsamlı bir eser…

Hece ölçüsü de var, serbest vezin de ve rubailerini de okumak mümkün bu kitabında Şairin…

Talha Bora Öge’ nin, amacını soranlara cevabı şöyle;

“Şiir bende aşktı, ama Ülkemizde Başbakan okul kitaplarında da yer alan bir şiir okudu diye hapse girince o gün tutkuya dönüştü” diyor ve ekliyor “ şiiri daha fazla sevmeli ve sevdirmeliyim nasıl bir zulüm yapıldığı daha net anlaşılsın diye !...”

Prof. Dr. Osman Özsoy, Talha Bora ÖGE’nin yeni kitabı için şu cümleleri ifade etti:

“Talha Bora Öge Bey'in şiir kitabını elime aldığımda, daha ilk başta kitabın adına vuruldum...

AŞK Her Zaman Yarım Kalır...

Aslında bu tespit, birçok insanın başkası ile paylaşmaktan bile çekindiği ve iç dünyasında derinden yaşadığı gerçek hikâyenin adıdır...

Kitabın sayfaları arasına daldığınızda, satır satır, ilmek ilmek dokunduğunu görüyorsunuz bu düşüncelerin. Belki bir başka yalın gerçek var ki, sevgililer kavuşsa da çoğu defa aşklar yine yarımdır... Kim bilir belki de aşk, gerçekte ne aradığını bilmeden ulaşılmazlığa yol almaya çalışmaktır. Talha Bora Öge kitapta yer alan "Bir varmış bir yokmuş" şiirinde şöyle anlatır bu durumu; "Şimdi anlıyorum, masalmış demek ki tüm yaşananlar."

Hayata dair masalımsı bir tat için, "AŞK Her Zaman Yarım Kalır..." kitabına göz atmanızı tavsiye ediyorum.
 

Benzer konular

Top