aşk ne bekler???

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,525
Beğeniler
1,564
#1
Aşkın beklentileri çok fazladır. Yaramaz, küçük bir çocuktur aşk. Söz dinlemez, asildir. Sürekli ister, istediğini alamayınca küser. Gönlünü alırsınız, istemeye devam eder. Bir yan­dan sizi yorsa da, onun yüzünde gördüğünüz gülümseme sizin de mutlu olmanızı sağlar.

Aşk sadece sevdiğini söylemeyi değil, sevildiğini görme­yi de ister. ‘Seni seviyorum’ sözü herkesi mutlu eder ama söy­lenenler, davranışlarla gösterilmezse aşka inanmak zorlaşır.

Aşk zaman ve emek ister. Âşık olan kişiler zamanlarını sevdikleriyle geçirmek isterler. Tıpkı develer susuz kaldıkları zaman hörgüçlerindeki suyla ayakta kalabildikleri gibi, âşık­lar da sevdikleriyle bir aradayken yaşadıkları heyecan ve mutluluğu depo eder ve ondan ayrı kaldıklarında, yaşadıkla­rı mutlu anların sayesinde yaşamlarına devam ederler. Bu ne­denle, uzun süreli ayrılıklar, âşıkları mutsuz eder. Bir arada zaman geçirmek, paylaşımları arttırdığı için duyguların yo­ğunluğunu da arttırır. Dahası insanlar birbirlerini ancak za­man içinde tanır ve tanıdıkça da kabullenirler.

Aşk tolerans bekler. Aşk bencilliği kabul etmez. Bizim yaşamak istediklerimizin yanı sıra karşımızdaki kişinin de is­tekleri olduğunu hiç unutmaz. Kendi doğrularının kesin ve net olduğu konusunda ısrarcı olmaz. İnatlaşmaz.

Aşk saygı bekler. Kaba ve sert davranışlar, incitici tavır­lar, bir süre sonra aşkın önüne geçer. Güzel duygular görün­mez olur. Aşk sözcüklerinin yerini, hakaretler, bağrışmalar alır. Ve aşk, ayrılıp barışmalarla devam eder. Ayrılıp barışma­lar, ayrılıp barışmalar ve ayrılıklar…


Aşk sorumluluk bekler. Aşk sevdiğine zaman ayırmayı, arayıp sormayı bekler. Sevilenin beklentilerini de dikkate alarak davranmayı ister. Söylenenlerin yapıldığını da görmek ister. Sorumluluk bekler; âşık olan, karşısındakini mutlu et­mek için çabalasın ister.

Aşk güven bekler. Karşısındakine inanmak ister. Söyle­dikleri ile yaptıklarının paralel olmasını, yalan söylememeyi bekler. Zor zamanlarında sevdiğinin yanında olmayı ve ona destek olmayı ister.
 

Benzer konular

Top