1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Aşka teslim ol sevgiline değil

Konusu 'Aşk' forumundadır ve Papatya tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  128 ÇTL


  Aşkta tek teslimiyet aşkın kendisine olmalıdır. Kişiye teslimiyet aşkın ölümü anlamına gelir. Bu yüzden sırf gönlü olsun, hoşuna gitsin diye sevgilinin her dediğini yapma. Seni daha çok sevecek sanırsın ama bu davranışın sevgiyi tüketir. Hiç kimse saygı duymadığı insanı sevmez.

  ***

  Adına mahremiyet mi dersin, gizem mi dersin bilemem ama bir ilişkide mutlaka olması gerekir. Kalbini sorgusuz sualsiz aç. Ama “Benim her halimi bilmeli” deme. Bimesin, senin yaşamın sana kalsın. Böylece birbirinizin özel alanları olduğunu bilecek ve birey olma hakkına saygı göstereceksiniz.

  ***

  Sevgilinin geçmişini sorgulama, onu geçmişiyle yargılama. Yaşadığı her şey ona aittir. Buna saygı duy. Ayrıca geçmişinden pişman olmasını da bekleme. Çünkü onu yalan söylemek zorunda bırakırsın. Sen, seninle yaşadıklarıyla, sana olan sadakatıyla, sana verdiği sözleri tutup tutmamasıyla ilgilen.

  ***

  Birbirinizin en iyi arkadaşı olun ama tek arkadaşı olmayın. Birbirinizin arkadaşlarına, sosyal çevrelerinize saygı duyun. Bunu yapmazsanız bir süre sonra kaçınılmaz olarak birbirinizden sıkılacaksınız. Şu anda sıkılmamış olman, bundan sonra da hep aynı şekilde devam edecek anlamına gelmez.

  ***

  Sevgilinin işi hayatının parçasıdır. Sakın başkalarıyla kıyaslama. Maaşını, yaptığı işi küçümseme. Bilmemkimin sevgilisi seninle aynı okuldan mezun ama senden iki kat fazla para kazanıtor deme. Hayat bu, her an her şeyin değişebileceğini unutma. İşine saygı duy. Onu cesaretlendir. Ve her zaman başarılarını tebrik et.

  ***

  Beğenileriniz, istekleriniz, eğitiminiz, kültürünüz, yetişme tarzınız birbirinden farklı olabilir. Bu farklılıklar sizi bir arada tutar. Birbirinin aynı çiftlerin daha çabuk ayrıldığını biliyor muydun? Sen ona, o sana bambaşka şeyler öğretebilir, yepyeni ufuklar açabilirsiniz. Farklılıklarınıza saygı duyun ki; ilişkiniz sağlam olsun.

  ***

  Hepimizin zaafları var. Bu zaaflar, ilişkinize zarar vermediği sürece sorun teşkil etmez. Kadınlara, kumara, aşırı para harcamaya olan zaaflardan söz etmiyorum. Benim söylediğim sıkıntıya gelememek, tartışmadan kaçmak, fazla duygusal olmak gibi manevi zaaflar. Bunlara da saygı duymalısınız. Çünkü hepsi kişiliğinizin parçalarıdır.

  ***

  Her şey bir yana ilişkine saygı duy. Sevgilini başkalarının önünde küçük duruma düşürme. Siz birbirinizin tarafısınız. Bir hesabınız varsa bunu yalnızken görmelisiniz. Sen sevgilini küçümsersen, bu senin seçiminin de yanlış olduğunu gösterir. ‘Aptal’ diye aşağıladığın o kişiyi sevgili olarak seçen sensin. Öyleyse en az onun kadar aptalsın!

  MEHMET COŞKUNDENİZ.

   
Benzer Konular
 1. sorumsuz
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  601
 2. BeReNN
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  712
 3. Hazangülü
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  711
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  980
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.051
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş