1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Askerimize

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Schweppes tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

 1. Schweppes

  Schweppes Forum Tutkunu

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.779
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  1.130
  Meslek:
  DedeKtif
  Yer:
  Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
  Banka:
  125 ÇTL
  “Sevgili …” diye seslenmem lazım aslında. O üç noktanın yerine öyle bir şey yazmalıyım ki sana seslenmeliyim. Ama bulamıyorum tek kelimelik bir şeyler. Oraya öyle kelimeler yazasım geliyor ki gözyaşlarım yazmama izin vermiyor. Bir daha deniyorum, bir daha yazıyorum, tekrar siliyorum.

  Aklımdan çok şey geçiyor şuan. Belki anlamsız yazıyorum. Hiçbir şey anlatamıyorum belki. Fakat bu içimdeki yoğunluğun kelimelere aktarılamama hali. Bahsedeyim diyorum; yürüdüğün karlı yollardan, hainlerin kurduğu pusudan korunma endişenden, Türk’e yaraşır bir şeyler yapma isteğinden, çektiğin anne, baba, kardeş, sevda özleminden, her şeyi unutarak ‘Her şey vatan için!’ deyişinden… Bahsedemiyorum. Kelimeler boyun eğiyor ululuğuna, ‘onu biz anlatamayız’ diyorlar.

  Orda yalnız olduğunu düşünüyorsun belki de. Kimsenin halinden anlayamayacağını, söylenenlerin boş olduğunu düşünüyorsun. İçten içe kızıyorsun belki de bize. Sen karda sürünürken, biz sıcacık evimizde rahatça uyuyoruz. Sen aç kalırken, biz bir çeşit yemek daha mı yapalım diye düşünüyoruz. Senin çocuğun baba hasreti çekerken burada çocuklar babalarına söylenmeyecek sözler söylüyor. Sen sevdiğinin saçının teline hasretken, burada yoktan sebebe sevgililer birbirini hırpalıyor. Bir koca karısını öldürdü diye hapse giriyor. Bunları düşünerek içten içe kızıyorsun bize biliyorum. Ama sana gönlüne ışık tutacak bir şeyler söylemek istiyorum;

  Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Hayallerim, umutlarım var. Herkesin tabiriyle belki aklım bir karış havada. Ama şuan bu mektubu, bu yoğun sayfayı sana içten içe ağlayarak yazıyorum. Ben sizi düşünüyorum. Yediğim her lokmada sizin de hakkınız olduğunu biliyorum. Orda, o soğukta bizim için titrediğinizi de biliyorum. ‘Şehidim’ diye ağıt yakan anaları da görüyorum ve bunun yalnızca benden ibaret olmadığına da emin olmanızı istiyorum.

  Bu kâğıt size ne ifade eder bilmiyorum. Ellerinize, yüreğinize nasıl bir sıcaklık verir; gözlerinize nasıl bir ışık gelir düşünmedim. Sadece yazmak istedim. Belki bir mektup yazanınız yoktur. Belki karlı dağlara isyanınız hep karşılıksız kalıyordur. Unutulduğunuzu sanmayın diye. Biz de hala ‘ Vatan bölünmez.’ diye bağırıyoruz, bunu bilin diye. Yazmak istedim sadece.
  Kalın sağlıcakla…

  Allaha emanet olun


  alıntı
   

Sayfayı Paylaş