1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Aşkı Arayan Adam

Konusu 'Aşk' forumundadır ve Gülsüm tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. Gülsüm

Gülsüm Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Bayındır
    Banka:
    5 ÇTL
    AŞKI ARAYAN ADAM

"Dersini almış da ediyor ezber

Sürmeli gözleri sürmeyi n'eyler

Bu dert beni iflah etmez del'eyler

Benim dert çekecek dermanım mı var."

Kör bir kandil eşliğinde aşkı aramaya çıktı adam.

BİRİNCİ PERDE...

Aşkı, ilk defa saçlarının uçlarındaki kavşakta aradı.Duraksız duraklarda beklemedi, aşk rüzgârını.Türkçe ayinli, naftalin kokulu aşklar alıyormuş aşk durağındaki eskici. Postmodern yalnızlık çeken aşklar kiralar masalcı nine.Sarışın ve kimliksiz kadehlerde kahkaha tufanı koparır taş plâklar.Aşkı, kavşakta aradı aşkı arayan adam.

İKİNCİ PERDE...

Güneşin toplandığı gurup vakti aşkı, gurubun kızıllığında aradı.Nihavent bir sevda yağmuru okşardı saçlarını.O saçlara ulaşmak için kırmızı ışıkta bile sağına soluna bakmadan nihavent bir sevdanın notasına kürek çekti. Aşkı, nihavent bir sevda yağmuru altında aradı, aşkı arayan adam.

ÜÇÜNCÜ PERDE...

Gecenen ar damarı yırtıldığında; aşkı, namusun namlusunda aradı. Narsist yürekli fincanlar dolaşır falcı kadınların elinde.Balıkçılar, sevda torlarını serperlerGöy Göl'e. Kleopatra fotokopili sarışın, mavi gözlü denizkızını yakalayabilmek için Âşkı, fallarda aradı; aşkı arayan adam.

DÖRDÜNCÜ PERDE...

Yalnızlık, bakireliğini kaybettiğinde aşkı mısralarda aradı. Masalcı nine, kiralık aşk istemez yorgun kalbim. Üveyik, aşk sattı uykusuz gecelerin hatırına.Aşkı,Üveyik'ten satın almadı aşkı arayan adam.Hilmi Yavuz bile itiraf etti:

"acının vergisini verdik, gülün haracını ödedik

hüznü demirbaş defterinden düşmeye geldi sıra."

aşkı arayan adam; ne acının vergisini verdi ne de gülün haracını ödedi.Hele hele hüznü demirbaş defterinden düşmeye hiç yanaşmadı.Aşkı, mısralarda aradı aşkı arayan adam.

BEŞİNCİ PERDE...

Sevgi; aşka secde edip, rükûya varınca; sevgi eriyip aşka karışınca aşkı aradı adam.

ALTINCI PERDE...

Mansur'un 'Enel Hak'ı toprağı öpüp, Mansur'u ölüme davet ederken aşkı aramaya çıktı adam.Türküdaryüklü gemiler aşk taşıdı kanserli yüreklere.Kefen yerine giymişti Mansur aşkını.Merhamet, Afrika bakışlı gözlerde rehin kaldı aşk uğruna. Afyon tadında mey dinliyor aşkı arayan adam.Ölüm akş¤¤¤¤¤ KanGölü'nde kur yapıyor erkek kuğu, aşkı arayanlar adına.'EnelHak'ta arıyor aşkı, aşkı arayan adam.

YEDİNCİ PERDE...

PirSultan'ın darağacındaki silüeti düştüğünde gebe güneşin yüzüne, aşkı aramaya çıktı adam.Kanla beslenen zorba yalnızlıklar sevginin ateşini süpürüyor darağacına. İdama koşar türküler. Ve PirSultan, tutuklu kalır bağlamanın perdelerinde. Son perde de aşkı idama hazırlar göğsündeki çığlıklarla. Rüzgâr, yağmurun ıslak tarafından ölümü taşır bayat idam ağacına.Aşkın perçemine kan sıçramış yağmurun ıslak tarafından.Aşkı, darağacında arıyor aşkı arayan adam.

SEKİZİNCİ PERDE...

Denizin susuzluktan dudakları çatladığı gün Halikarnas Balıkçısı ile 'Mavi Yolculuğa' aşkı aramaya çıktı adam.

"Mevsim bahar

Hava lodos

Sular sarhoş"ken; Fırat ile Dicle sevişirken çırılçıplak.Aşkı, suda aradı, aşkı arayan adam.

DOKUZUNCU PERDE...

Halayın, sambayla karşılandığı an, aşkı aramaya çıktı aşkı arayan adam.Sansasyon yaratmaz halayı sambayla karşılaman.Gel, samur kaşlarına beyit düşelim.Nedim'in, gazelli güzelleri kıskansın seni.Santurdan süzülsün samur kaşların. Sazendeler putlaşsın saz âleminde.Sedefotu gibi girdin günahlarıma.Samur kaşların notalara düştüğünden beri sefaletteyim.Ya sehven düştün notalara ya da sen bir büyücüsün. Ben de simyacı. Su yosunu gözlerini özledim.Ey samur kaşlı! ...Hangi simurgun müridisin? Seninle morgda aynı bedende buluşmaya ne dersin?

SON PERDE...

Hiçbir alfabede olmayan seslerle, şiirin kalbini kırmayacak kelimelerle ulaşılacak aşk neredesin? Hangi cami avlusunda abdest alır, hangi katedralde günah çıkarırsın? Nerede olursan ol, seni ilk defa saçlarının uçlarındaki kavşakta aradım.

PERDE KAPANIR...

Aşk, aşkı arayan adama aşkını sunmak için karanlığın tortusunda senfoniler karıştırıyor.

IŞIKLAR SÖNER...

Kör bir kandil eşliğinde aşkın sürprizinden habersiz aşkı aramaya çıktı adam.

Aşkı arayan adam:

Tedirgin gecelerden

Kalp dışı aşk topluyor

Elleri pişkin

Yüreği demir eriten

Aşk topluyor,

Aşk arıyor.

Aşk öldü.

Çünkü

Bir sevgiyi

Yüreğinde tutmuştu bilmeden.

Aşkı arayan adam adına. Aşkı arayanlar adın¤¤¤¤endi adıma.Ellerinden öperim aşk kokan hor gecenin.

Alevler şehrinden aşk yüklü bir gemi demir alır tutuklu bir şarkı eşliğinde. Bendeki tüm aşkları yaktılar sanıyorum.

Mısralar aşkı tamir ediyor.Aşk, yorulmuş mısralardan.

Son...

Ama aşk henüz bitmedi...

Sayfayı Paylaş