Aşkın çocukça tanımı

sessiz gemi

Forum Tutkunu
Katılım
10 Ock 2009
Mesajlar
2,015
Beğeniler
30
Şehir
Ankara
#1
Öğretmen Aşk nedir? Bu sözü duydun mu hiç? Kim kime aşık olur? Çocuklar aşık olur mu? diye sormuş. Çocukların bu konudaki düşünceleri genellikle "çocukların aşık olamayacağı" şeklinde. Onların gözünde aşık olmak büyüklerin işi.

Annem aşık olur. Babam aşık olur. Çocuklar olmazlar. Çünkü, çocuklar söz dinler de ondan. (N.C.4 yaş. Kız)

Erkek kıza aşık olur. Kız güzelse aşık olur. Evlenirler. Çocuklar aşık olmaz. (B.H.Ö. 5 yaş. Erkek)

Duydum. İnsanın bir yere düşmesi ya da ölmesi… (S.A. 5 yaş. Erkek)

Kadınlar erkeklere aşık olurlar. Dudaktan öpüşürler. (B.P. 5 yaş. Erkek)

Çok güzel bir kız ya da erkek; ona aşık olursun. Olunca evlenirsin. Çok paran olur ve de ev alırsın. Çocuklar büyüyünce aşık olabilirler. Ama, büyümeden de aşık olanlar vardır. (S.E. 5 yaş. Erkek)

Filmlerden duydum. Birisiyle evlenmektir.( C.C. 6 yaş. Erkek)

Birine sevgili olmaktır. Bir erkek bir kadına gül getiriyor. Kadın da ona aşık oluyor. Dudaktan öpüşürler. Evlenirler. Aynı odada yatarlar. Bir çocuk ya da iki çocuk doğururlar. (A.E.6 yaş. Erkek)

Bilmiyorum. Unutmuşum (¤¤¤¤. 6 yaş. Erkek)

Unuttum. Yine unuttum. Acaba nedir? Buldum. Bir insanın bir insana aşık olması demektir. Aşıklar bazen severler, bazen kızarlar. (I.B. 6 yaş. Kız)

Öpüşmek ve sevişmektir. Birbirine aşık olunarak başlar. Boşanarak biter. (K.Ö. İlkokul 1. Sınıf. Erkek)

Aşkı filmlerden biliyorum. Annem gözlerimi kapattırıyor. Bir öpüşme sahnesi olduğunda kapattırıyor. Sevişmek var bir de. Sevişme sahnelerinde gözlerimi kapattırıyor. (B.T. İlkokul 2. Sınıf. Kız)

Bir erkekle bir kızın ancak 29 yaşında birbirini çok beğenmesi ve aşık olması. 29 yaşındakiler aşık olurlar. Ama 8-10 ya da 10-12 yaşındakiler aşık olamazlar.(S.S. İlkokul 2
 

Benzer konular

Top