1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Aşkın Ölümü

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve cemree tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) V.I.P

Beğenileri:
    3.744
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.768 ÇTL
    Bir gazete haberi daha: İki genç evlendiriliyor, düğün dernek ve gerdek aralarında aile akrabalığı da var.

Kız eşine: “Ailelerimizin isteğiyle evlendik, oysa benim gönlüm de bir başka sevdiğim biri var. Seni kandırıp aldatmak istemiyorum, vicdanına havale ediyorum, sahte rol yapmadığım için beni bağışla.” Erkek, kızın ailesine gidiyor: “Durum böyle böyle, kızınız bir başkasını seviyormuş, ben de onunla birlikte olamayacağım, kızınızı geri alın.”

Aile panikliyor. Kızlarını geri alsalar birini sevmiş bir kızdan dolayı ahlaki değerlerini kaybedecekler. Bu yüzden aşağılanacaklarını düşünerek namuslarının temizlenmesine karar veriyorlar. Evliliğin 27. günü töre kararıyla kız öldürülüyor, bir yerlere gömülüyor. Ölümden bir süre sonra erkek yani damat vicdan azabı çekerek, durumu polise bildiriyor.

Değerli okurlarım, yeryüzüne gelmiş duyguların en asili, en güçlüsü insanları var etmeye yönelik olduğundan en soylusu aşktır. Aşk yaşanmamışsa bir bakıma dünyaya gelişimizin anlamıda yoktur. Aslında bir oran içinde hepimizde aşk çocuklarıyız. Bu oran insan haklarının geçerli olduğu ülkelerde daha yüksek, bağnaz ülkelerde daha düşüktür.

Aşk çocukları güzeldir, aşk çocukları zekidir. Çünkü aşk Tanrının yüreklerdeki soluğudur.

Bu çocuklar aşk ve barışık ortamda büyüdüklerinden, daha anlayışlı , daha uyumlu ve de kendileriyle barışık insanlar olurlar. Kısa bir tanım yaparsak, bir ülkede aşk çocuklarının oranıyla, uygarlıklarda aynı paralelde, aynı orandadır.

Şimdi öze dönelim: Bu kız yalan söylemeyen, yüreğine güvenen, aşkına ihanet etmeyen dostlar başına diyebileceğimiz ideal insanlardan biri olmalı ki, hayatının riskini göze alarak yüreyinin sesine uymuş. Şunu yapmamış: Yüreğin de sevgilisi varken kocasına sarılıp onla yatağa girmemiş yani kendine ihanet etmemiş. Her an aşkını sayıklarken kocasına sahtecilik oynamamış. Bu kız keşke benim kızım olsaydı, başımın üzerinde taşırdım.

Öldü ne oldu? 20 yaşında bir yıldız kaydı, emekler boşa gitti. Cinayeti işleyenler yıllar boyu ceza evinde çile çekecekler. Üretimden düştükleri ve kötü örnek oldukları için de Tükiye’ye zarar verecekler.

Ve...

Bağnazlığa ödün verdiler, geleceğimizin ışıklarından birini de söndürdüler. Memlekete, millete hayırlı olsun!!...

Sevgi ve saygılarımla,
    Dr. Haydar Dümen
    Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı