Astroloji ve Jüpiter İlişkisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,042
Beğeniler
6,306
Takım
GALATASARAY
#1
ASTROLOJİ VE JÜPİTER

Mitolojide "tanrıların babası" olarak bilinen Jüpiter, neşe, bol*luk, zevk, zenginlik veren bir güç*tür. Astroloji'de de bu gezegen, en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Ayrıca Jüpiter'*in haritadaki konumu kişinin zev*ke düşkünlüğünü belirler. Jüpiter aynı zamanda kafanın ve işlerin gelişmesini de gösterir, onun için de din, felsefe gibi konularla tica*ret, ekonomi gibi konular Jüpi*ter'e bağlıdır.

Şimdiye kadar sözünü ettiği*miz gezegenler içinde en fazla ruhsal etki yapan da Jüpiter'dir. Fakat bir insanın ruh ve din konu*larındaki tutumunu anlamak için bütün yıldız haritasını incelemek gerekir. Bilincin güçlenmesi, yük*selme isteği ve felsefe görüşleri*ni Jüpiter yönetir. Maddi konular*da ise yapılan planlar geliştirilir*ken başarı yine Jüpiter'in elinde*dir. Olgunluk da Jüpiter'in bir özelliği sayılır.

Jüpiter, vücutta karaciğeri ve hipofiz bezini yönetir. Astrolojik olarak da Jüpiter, Yay Burcu'nu yönetmektedir. Jüpiter'in simge*si üst ucu yarım daire halini almış 4 sayısına benzer.

Jüpiterin özellikleri: Talih, zenginlik, genişleme, yükselme arzusu, geniş fikirlilik, olgunluk, iyimserlik, neşe. Bu arada Yay burcunun özelliklerini gösteren sözlere de bakın.

Yönettiği Burç - Yay (Neptün'*ün keşfinden önce Yay Burcu'nun yanı sıra Balık Burcu'nu da Jüpi*ter'in yönettiğini kabul ederlerdi).
Zayıfladığı Burç - ikizler
Zararda Olduğu Burç - Oğlak
Yükseldiği Burç - Yengeç
Anahtar Kelimeler - Bilgelik. Cömertlik.
Birleştikleri - Bilgelik, ileri de*recede öğrenim ve felsefi görü*nüm. Spekülatif düşünceler. Din. Akciğerler. Hipofiz Guddesi. Üni*versiteler ve öğrenim hayatı. Ya*bancı ülkeler ve diller. Kitap yayın*cılığı. İyi şans.

( + ) ÖZELLİKLERİ
İyimserlik. Cömertlik. Sada*kat. Keyiflilik. Nazik mizaç. Ada*let hissi. Geniş görüşlülük, iyi yö*netilen mentai güçler. Keskin Ze*kâ. Spor.

(—) ÖZELLİKLERİ
Körçe iyimserlik. Aşırı israf. Kendine müsammaha. Kurnazca kanunsuzluk meyli. Dengesiz inançlar.
 
Top Bottom