Astroloji ve Kişisel Güç

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,049
Beğeniler
6,356
Takım
GALATASARAY
#1
Astroloji ve Kişisel Güç

Yaşam hakkındaki düşüncelerimiz, kişisel gerçeğimizi oluşturduğu için kişisel güç kazanmanın ilk yolu, bakış açısını değiştirmektir? Nasıl mı?!...
Gözümüzün eşyayı ve insanı maddeler ve şekiller halinde gördüğü her yerde sadece enerji vardır. Pozitif bilimler bu gerçeği, geçtiğimiz yıllarda kesin bir şekilde kanıtladı. Astrolojiyi de kapsayan kadim bilgelik okulları ise bu büyük gerçeği binlerce yıldan beri biliyor ve ifade etmeye çalışıyorlardı.
Düşüncelerimiz, duygularımız, çok değer verdiğimiz maddemiz hatta bedenimiz, hepsi aynı temel enerjinin çok farklı varyasyonlarıdır. Öyleyse astrolojinin özünde, kişisel güç kazanmak için doğum haritamıza uygun temel enerji dengelerinin kurulması söz konusudur. Yaşama olumlu bakan insanların işlerinin rast gittiğine, diğerlerinin ise hep tersliklerle karşılaştığına hiç dikkat ettiniz mi?
Düşüncelerimizin gücü ile kişiliğimizi, yaşam şartlarımızı, bizden bağımsızmış gibi gerçekleşen olayları bile etkileyebildiğimizi bilmek, yepyeni ve çağımıza uygun bir bakış açısıdır. Yaşamı sevmek ve başarılı, mutlu olmak istiyorsanız, öncelikle düşünce alışkanlıklarınızı,davranışlarınızı bir gözden geçirmenizde büyük yarar vardır. İstediklerinizi elde edemediğinizi düşünüyorsanız, tüm yaşamanızı yenilemek için sizin temelden bir yenilenmeye ihtiyacınız var demektir ki astrolojinin sunduğu yöntemlerle, bu isteklerinizi yaşama geçirmenin hiç de zor olmadığını, her şeyin bir bilinç ve bilinçlenmeye bağlı olarak yenilenebileceğini deneyimleyecek ve mutlu olacaksınız. İçinizde, tüm zorluklarına rağmen yaşama ‘EVET’ diyen güçleri geliştirmeye karar verdiğiniz zaman kişiliğiniz de doğal olarak güçlenmeye başlayacaktır. İçsel tutumun, alışkanlıkların ve bakış açısının bu gerekli değişimi, başlangıçta biraz zormuş gibi gelse de, bu tip caydırıcı düşünceleri kabullenmeden; değişme ve değiştirme umudunu kaybetmeden çalışmaya başlayabiliriz.
Başarılı ve sevgi dolu bir yaşam için ne gerekiyorsa, hepsini yani o gücün tümünü zaten içinizde taşıyorsunuz. Bilimin ortaya çıkardığı sonuçlara göre, insan sahip olduğu yeteneklerin ve beyin gücünün çok küçük bir bölümünü kullanmaktadır. Kişiliği geliştirme ve bilinçlenme çalışmaları içimizde saklı olan potansiyel gücün, bu yaşamda kullanabileceğimiz küçük bir birimini bile harekete geçirse, tüm isteklerimizi gerçekleştirme fırsatı bulabiliriz.

Konsantrasyon

Her enerji doğa yasalarına uygun olarak kendisiyle ilgili çevreyi etkiler. Yani bir konsantrasyonla, düşüncenizin gücünü; kişiliğinizi geliştirmeye, yaşamınızı geliştirmeye ve güzelleştirmeye, istediklerinize ulaşmaya yönelttiğinizde, o hedefe ulaşmamanız için hiçbir neden yoktur. Konsantrasyon; yeteneklerinizi doğru zamanda, doğru yerde ve doğru oranda kullanabilme gücüdür.
Konsantrasyon, dikkatin bilinçli olarak istenilen yöne yönlendirilmesi olarak da tanımlanır. Başarılı yönlerinize dikkat edin. Orada ya da o dönemde, isteğinizi elde etmek için konsantrasyonunuzu belki de fark etmeden o hedefe kilitlemiş olduğunuzu göreceksiniz. Şimdi de aynı şeyi, kişisel gücümüzü harekete geçirmek için yapacağız.

Kendini doğru İfade etmek

Kişinin kendi doğru ifade edebilmesi için önce kendisini tanıması gerekmez mi?
Kendinizi dürüstçe daha yakından tanımak için yapacağınız her içsel çalışma, mutluluk ve huzur ödülü olarak size geri dönecektir. Düşüncelerimiz doğal olarak fizyolojik olarak dil aracılığını daha fazla kullanır. Öyleyse, gerçeklik haritalarımızın verilerini, yeteneklerimize ve sözcüklere nasıl aktarıldığını daha derinlemesine keşfetme yolculuğuna çıkabiliriz.
Kişiliğimizin çok farklı yönleri vardır. Bilimsel araştırmalar 4 temel kişilik modeli belirler. Astrolojide ateş, hava, su, toprak diye 4 element vardır. Bu 4 element simyanın da temelini oluşturur. Dört hissedilir nitelik, hareketlidir. Ve bir unsur sonrakini değiştirme yeteneğine sahip görünür. Su hava içine sıcaklık tarafından çekilir, soğukla buz olur, donar ve katı toprağa benzer hale gelir. Simyaların imbiğinin içindeki madde, sıvı, gaz, ateşli ve katı hale dönüşebilir. Bu doğanın küçük bir taklididir.

Kendini ifade gücü

1- Kendini tanımak
2- Neyi hedeflediğini bilmek
3- Duyusal, duygusal, düşünsel netlik
4- İç uyumdan kaynaklanan davranış esnekliği ve sosyal uyum
Kişiliklerde bir bütün olarak ele alındıklarında, genişleme, daralma, çözülme ve katılaşma yaşayabilirler. Önemli olan bu halleri bir bütün içinde, bilinçli bir şekilde gözlemleyebilmek ve FARKINDALIĞI arttırmaktır.
 
Top Bottom