Astroloji ve Mars İlişkisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,051
Beğeniler
6,413
Takım
GALATASARAY
#1
ASTROLOJİ VE MARS

Mars Güneş'e bizden uzak olan dış gezegenlerin ilkidir. Bu gezegen, bize kırmızı bir daire gözükür. Bu yüzden de "kırmızı yıldız" diye tanınır.

Mars, Eski Romalıların savaş tanrısıydı. Eski astrologlar, geze*genin şiddet ve ani öfkeyi temsil ettiğini düşünürlerdi. Günümüzde astrologlar, Mars'ın yıldız harita*sında daha çok atılganlık ve enerji derecesini gösterdiğini kabul et*mektedirler.

Mars, kuşkusuz "er*kek" bir gezegendir. Mars, her tür ihtiras, sağlık ve liderlik yeteneği*ni belirtir. Bir astrolog, yıldız ha*ritasında Mars'ın yeriyle birlikte Güneş'e de bakar; böylece harita sahibinin sağlığı ve canlılığı konu*sunda karara varır.

Mars, vücutta cinsel salgıbezlerini, kas sistemini, kandaki alyu*varları, idrar yollarını, üretim organlarını ve böbreküstü bezlerini yönetir. Astroloji'de de Mars, Koç Burcu'nu yönetir. Bu arada Mars, Akrep Burcu'nun da ikinci yöne*ticisi sayılır.

Mars'ın işareti tıpta ve biyo*lojide "erkek" cinsiyetini belirtmek için kul*lanılan simgedir. Marsın sembolündeki ok başı, bu gezegenin kullanma gücünü ve yönetme isteğini açıklar.

Mars'ın özellikleri: Canlılık, şiddet, hırs, ateş, zorlama, atılganlık, acelecilik, cesaret, cazibe. Mars'la ilgili diğer özellikleri Koç burcunda bulacaksınız.

Yönettiği Burç - Koç (Pluto'nun keşfinden önce Akrep Burcu'nun da yöneticisi olarak kabul edilirdi).
Zayıfladığı Burç - Yengeç
Yükseldiği Burç - Terazi
Anahtar Kelimeler - Enerji, insiyatif
Birleştikleri - Adaleler ve genital sistemler. Adrenalin guddele*ri. Kan basıncı. Alyuvarlar. Böbrekler. Kesikler ve yanıklar. Her iki cinsiyette de maskulen tezahür*ler. Saldırganlık. Hareket. Silahlar ve kesici aletler.

( + ) ÖZELLİKLERİ
Kesin bir hürriyet aşkı. Önder*lik. Direk yaklaşımlar. Özellikle kriz anlarında güçlü liderlik vasıfları. Zayıfların müdafii olmak. Kuv*vetli sex. Bütün durumlarda pozi*tif ve canlı cevaplar.

(—) ÖZELLİKLERİ
Mütecavizlik. Öfkelilik. Zalim*lik. Delice cesaret. Önceden dü*şünme eksikliği. Egoizm. Kavga*cılık. Acelecilik. Teferruata aldır*mamak. Terbiyesizlik. Gürültücülük.
 
Top Bottom